De Nederlandse handbalsters, met Schiedamse speelster Kelly Dulfer en assistent-trainer Ricardo Clarijs in hun midden, zijn uitgeschakeld in de kwartfinales van de Olympische Spelen. Ondanks een veelbelovende start konden ze de wedstrijd tegen Denemarken niet naar hun hand zetten en verloren met 29-25.
Veelbelovende start
Nederland begon sterk met een 4-0 voorsprong, mede dankzij de uitstekende prestaties van Bo van Wetering en keepster Yara ten Holte. Van Wetering scoorde vijf keer op rij en Ten Holte hield het doel schoon. Toch kreeg Nederland snel drie strafworpen en tijdstraffen tegen, waardoor Denemarken terug in de wedstrijd kwam. Bij rust was de stand 11-10 in het voordeel van de Denen.
Denemarken loopt uit
In de tweede helft vergrootte Denemarken de voorsprong. Angela Malestein en Bo van Wetering verkleinden het gat nog tot twee doelpunten, maar de Nederlandse aanval kon niet doordrukken. Estavana Polman, een van de sterspelers, had het moeilijk en miste meerdere kansen. De Deense keepster Althea Reinhardt was in topvorm en stopte veel Nederlandse schoten.
Denemarken naar de halve finale
Met de eindstand van 29-25 verzekerde Denemarken zich van een plek in de halve finale. Het Nederlandse team kon niet profiteren van een overtal in de laatste minuten, en de droom om in Parijs bij de beste vier te eindigen, kwam niet uit. Het blijft voor Nederland een doel om de volgende keer verder te komen dan de kwartfinales.
Foto: Mischa Keemink
- Van Persie: ‘Ik heb nog steeds zo mijn romantische gedachten’
- Zechiël vierde doelpunt bescheiden: ‘Ik heb respect voor de fans’
- M.S.V.’71 ondermaats tegen Deltasport
- Zure nederlaag voor korfballers Nexus
- Korfballers Maassluis in stromende regen onderuit tegen Albatros
- Neptunus-Schiebroek ondanks kansenregen gelijk tegen Spartaan’20
- Sterk DVO'32 pakt punt tegen DRL
- Feyenoord blijft ongeslagen door thuiszege op FC Utrecht
- MVV'27 speelt gelijk bij Verburch
- Excelsior verliest degradatiekraker in slotfase bij Heerenveen