De Nederlandse voetbalwereld vreest forse financiële gevolgen door een verbod op goksponsoring. Verschillende clubs die miljoenencontracten afsloten, moeten afscheid nemen van sponsoren als TOTO en Unibet. Sinds de legalisering van online gokken in 2021 profiteerden 33 van de 34 clubs hiervan. Maar door zorgen over gokverslaving en druk vanuit de politiek, verdwijnen gokreclames vanaf juli 2025 volledig.
Het verbod leidt naar schatting tot een verlies van 70 miljoen euro aan directe en indirecte inkomsten. Pogingen van voetbalorganisaties om de reclames te reguleren mislukten. Dit tot frustratie van clubs die de afhankelijkheid van gokgeld betreuren, maar balen van het gebrek aan consistent beleid.
Overigens heet De Eredivisie heet vanaf volgend seizoen de VriendenLoterij Eredivisie. Dat meldde de organisatie achter de voetbalcompetitie afgelopen december.
Foto: Mischa Keemink
- Stofwolken en lekke banden: het nieuwe wielrennen is het helemaal
- BREAKING: ‘NAVO top zet streep door 21 finales Vlaardings kampioenschap bij CION'
- Ben Hoogwerf nieuwe hoofdtrainer DBGC
- Winst voor korfballers Nexus tegen koploper
- Maassluis speelt gelijk, maar het voelt als een nederlaag
- VOC ook prooi voor cricketers Hermes-DVS
- Youri Schoonderwaldt op huurbasis naar VVV
- Transfer Mike Eerdhuijzen van Sparta naar FC Utrecht officieel
- SV&HV Schiedam wint overtuigend
- TERUGBLIK: sfeerverslag kampioenschap Zwaluwen (video)