De Keniaanse topatleet Geoffrey Kamworor heeft de 44e editie van de NN Marathon Rotterdam gewonnen. Met een tijd van 2:04:33 bleef hij net boven het parcoursrecord van Bashir Abdi (2021). Ondanks hoge verwachtingen voor een nieuw record, werd al halverwege duidelijk dat dat er niet in zat. Toch bleef het tempo hoog, en na 30 kilometer ontstond er een spannende strijd tussen vier wereldtoppers.

Kamworor versnelde in het Kralingse Bos en liet concurrenten Kimotai en Debele achter zich. Op weg naar de Coolsingel liet hij ook de Ethiopiër Regasa achter zich en finishte solo onder luid applaus. Het is zijn eerste overwinning in Rotterdam, na eerdere zeges in New York.

Jackline Cherono en Filmon Tesfu beste vrouw en Nederlander

Bij de vrouwen won Jackline Cherono uit Kenia in 2:21:15. Lang leek ze op weg naar een parcoursrecord, maar in de laatste kilometers zakte haar tempo in. Toch kwam ze als eerste over de finish.

Filmon Tesfu werd Nederlands kampioen met een knappe 2:09:46. Stan Niesten viel uit na een harde val, zichtbaar aangeslagen. Bij de vrouwen pakte Anne Luijten zoals verwacht de nationale titel met 2:31:26, terwijl ze het publiek nog opzweepte richting de finish.

Foto: Mischa Keemink

Avatar foto

DoorMischa Keemink

WaterwegSport.nl - info@waterwegsport.nl