In juni 2022 zorgde HVC’10 ervoor dat Heinenoord in de nacompetitiewedstrijd om een plek in de eerste klas degradeerde naar de tweede klasse, Het lukte de Hoekenaren daarna in de finale tegen DSO niet om de eerste klas te bereiken.
Intussen zijn de rollen omgedraaid. Heinenoord speelt weer in de eerste klas en HVC’10 weer in de tweede. Was destijds het verschil tussen beide clubs niet zo groot, in deze derde bekerwedstrijd gaapte er een kloof tussen de Hoekse en de Hoekse Waard spelers. Feitelijk stond er niets meer op het spel, want Heinenoord had al twee overwinningen geboekt en had de play-offs daardoor bereikt en HVC’10 had slechts één punt gehaald, waardoor verder bekeren niet meer aan de orde was.
Door: Cees van der Pol
Revanchegevoel
Op het fraaie complex in Heinenoord leek het al in de eerste tien minuten of de thuisclub de pijnlijke nederlaag van destijds nog niet vergeten was. Maar aan de andere kant liepen er ook spelers rond die pas na die tijd de overschrijving naar de club hadden gemaakt en dus niets van die historische nederlaag wisten.
Na tien minuten was de stand al 2-0 voor de thuisclub. De snelle voorhoede startte flitsend en de Hoekse verdediging kreeg ze links en rechts om de oren. Sjacco Meijer en Sanzio Dieterich kregen in die fase makkelijk kansen om Kenny Lipman te passeren en een grote nederlaag lag in het verschiet. De thuisclub zette meestal met lange ballen over het Hoekse middenveld de snelle spitsen aan het werk en die konden moeiteloos laveren door de Hoekse verdediging. Dieterich wilde echter steeds centrumspits van Sjacco Meijer (ex-RVVH) laten scoren, maar de laatste pass mislukte steeds, anders had het gemakkelijk op dat moment al 4-0 of 5-0 kunnen staan.
HVC’10 weggespeeld
Pas in de 22e minuut kon de eerste fatsoenlijke Hoekse aanval in het notitieboekje worden opgeschreven. De hele wedstrijd aan Hoekse kant viel Dave Kram op door zijn snelheid. Die klopte steeds zijn tegenstander Ramy Salem, maar hij bereikte Yuri Dijkman (deze keer als kaatsende spits in de basis) niet. In de minuut erna vergrootte het duo Meijer en Dieterich de stand naar 3-0. Deze keer was het Dieterich die het laatste tikje langs Lipman gaf. Tien minuten later kwam de eerste echte doelpoging van Dave Kram, maar doelman Tim Elkhuizen redde zijn inzet bekwaam. Toch kwam vlak voor rust geheel uit het niets het eerste doelpunt van HVC’10. Middenvelder Klepke passte op Dave Kram, die weer zijn tegenstander er uit liep, de bal deze keer keurig terugtrok, waardoor spits Yuri Dijkman de bal keurig achter Elkhuizen binnenschoot. 3-1 was eigenlijk een geflatteerde afspiegeling van het krachtsverschil
Noodweer breekt los
Precies om 15.35 brak het noodweer boven Heinenoord los. De spelers liepen vanuit een droge kleedkamer in de stromende regen en het wachten was op het staaksignaal van scheidsrechter Jos Hoogerbrugge. Maar de bliksemflits en de daaropvolgende donderslag was de enige en daarom liet de arbiter uit Gouda, die de wedstrijd zeer bekwaam leidde, iedereen tot op het onderbroekje nat worden. De wisselspelers zaten lekker droog in de dug-out en zouden misschien gehoopt hebben op het staken van de wedstrijd. Maar in de 60e minuut moesten ze eraan geloven. John de Ronde wisselde Tomas van der Bogt, Casper Zwaanswijk en Yuri Dijkman (ze mochten meteen douchen al was het maar tegen de kou) en Mees van Dijk, Binq Gaspers en Daniël Storm kwamen in hun plaats. Mees van Dijk incasseerde meteen een gele kaart, nadat hij te lang doorging na een fluitje van Hoogerbrugge. “Dat was een beetje te express”, vond hij. Het was overigens de enige kaart van de middag, want er bleef op het natte kunstgras stevig maar zeer sportief gespeeld. Op natuurgras zou de partij waarschijnlijk wel stilgelegd zijn.
Kanonnenvoer
Heinenoord gaf ook met zijn wissels volop gas. Van de 65e tot de 75e minuut werd HVC’10 compleet overlopen. Sanzio Dieterich en invaller Marlon Slabbekoorn liepen keer op keer door de Hoekse verdediging, maar vooral Dieterich was een meester in het missen van opgelegde kansen: hij schoot enkele keren simpel naast en een andere keer redde Lipman, die wanhopig moet zijn geweest van het spitsuur voor zijn doel. Intussen bracht De Ronde Twan Kester voor Jorno Reurink in het veld en later kwam ook Jorn Groothuizen als vijfde en laatste wissel in het veld voor Badr ben Mohammed.
Beloning voor Dave Kram
Acht minuten voor tijd knalde Sanzio Dieterich toch zijn hattrick achter Lipman na een onverwacht doeltreffend afstandsschot. Van ver af kon hij het beter dan van dichtbij. Weer een minuut later verprutste ook invaller Joost van der Veer nog een kans op 5-1. De beloning voor Dave Kram (die deze middag met afstand de beste speler aan Hoekse kant was) kwam er ook nog. Vlak voordat Hoogerbrugge de fluit voor het einde hanteerde, kreeg Kram de bal helemaal vrij op de vijandige helft. Hij rende een meter of veertig door op de doelman en passeerde hem met een fraaie goal. De eindstand was daardoor 4-2. Hoogerbrugge floot en meteen was het droog in de Hoekse Waard. Trainer Divkovic kon met een goed gevoel terugkijken op een team met veel nieuwe spelers, die hij wilde uitproberen. Ook HVC’10 speelde in de eerste helft niet in zijn sterkste opstelling. Hoe de Hoekse formatie er volgende week tegen derbyclub VFC uitziet, is nog lang geen ‘zekerheidje’. Maar in de bekerpoule werden weinig resultaten behaald: één punt uit drie wedstrijden met doelcijfers 5-10. Conclusie: deze bekerpoule was gewoon te sterk voor HVC’10.
Opstelling HVC’10: Lipman, Boy de Soomer, Bas de Soomer, Kay van den Bos, Van der Bogt (60 Gaspers) Zwaanswijk (60 Storm) Ben Mohammed ( 82. Groothuizen) Klepke, Reurink (71 Kester) Dijkman ( 60 Van Dijk) Kram.
Scheidsrechter Joost Hoogerbrugge (Gouda)
Gele kaart: HVC”10 : 1
- Touwtjes broek scheidsrechter laten het afweten
- Sparta Rotterdam reist af naar Kralingen voor Rotterdamse stadsderby
- Spakenburg uiteindelijk toch te sterk voor Excelsior Maassluis
- MVV 27 strijdt dapper, maar verliest bekerduel van Nieuwenhoorn
- Hadj Moussa helpt Feyenoord in slijtageslag voorbij sc Heerenveen
- DVO'32 verliest bekerduel van OHVV
- Heinenoord neemt revance op HVC'10
- Excelsior’20 ondanks bekerverlies toch door
- Derde bekerzege Hermes DVS bij Maasdijk
- Deltasport in slotfase onderuit tegen HDV