Na afloop van de uitwedstrijd tegen FC Utrecht is er veel onvrede ontstaan over het optreden van de Utrechtse politie richting de meegereisde Feyenoord-supporters. Journalist Valentijn Driessen uit stevige kritiek op de wijze waarop de autoriteiten ingrepen bij de supportersbussen. Volgens hem was het politieoptreden buitenproportioneel en richtte het geweld zich op supporters die op dat moment geen directe dreiging vormden.

”De beelden leken echt helemaal nergens op. Er staan mensen voor de bussen te wachten tot ze erin kunnen op een rijtje. Die worden gewoon neergeslagen en met traangas in de gezichten gespoten. Van mensen die de bus willen instappen”, vertelt Driessen in de Kick-Off Podcast. Volgens de journalist ontstond de situatie doordat supporters van FC Utrecht probeerden door te dringen tot de zone waar de Feyenoord-bussen stonden opgesteld.

In zijn ogen koos de politie de verkeerde aanpak door zich te richten op de uitfans in plaats van op de aanvallende partij. ”Het beste is gewoon om de Utrecht-fans daarbuiten te houden, dan is er niets aan de hand. Dan kunnen mensen op een normale manier de bus in. Het zijn echt schandalige beelden.”

Driessen trekt daarbij een vergelijking met eerdere incidenten waarbij politiegeweld tot veel maatschappelijke discussie leidde en stelt dat het huidige optreden nog ernstiger is. ”De commotie die is ontstaan van die ene achterwaartse lowkick van die politieagent bij die moslima, als je dan dit ziet… Dit is echt tien keer erger. Het slaat werkelijk waar nergens op dit gedrag.”

Tot slot benadrukt hij dat het volgens hem niet ging om relschoppers. ”De fans doen relatief weinig, want dit zijn bevoorrechte fans die mee mogen naar uitwedstrijden, daar moet je een bepaalde kaart voor hebben. Het is niet per se de harde kern. Je zag ook veel oudere mensen. Ik lees nu dat de politievakbond zegt dat ze het geweldig hebben gedaan, maar vorige week heb ik ze helemaal niet gehoord. Die man moest onderduiken en werd zwaar bedreigd, toen hoorde je ze niet.”

Foto: Mischa Keemink

OVERIG NIEUWS [get_posts numberposts=10]
Avatar foto

DoorMischa Keemink

WaterwegSport.nl - info@waterwegsport.nl