CWO heeft vandaag goede zaken gedaan in de strijd om het kampioenschap. Zelf won het de stadsderby van Victoria (0-2) en zag concurrent Kethel Spaland averij oplopen uit bij Charlois.
Op een zeer goed bespeelbaar veld in de Broekpolder probeerde CWO direct op zoek te gaan naar de voorsprong. In de openingsfase waren de gasten dicht bij de openingstreffer, maar zonder succes. Na deze fase had CWO veelal het balbezit, maar werd de bal te traag rondgespeeld. Op de momenten dat het team wel versnelde, werd het direct dreigend.
In de tussentijd werd gastheer Victoria vrijwel alleen gevaarlijk vanuit de lange bal op de spitsen, waarbij gegokt werd op doorkoppen op lopende mensen. Kort voor rust kreeg Victoria de bal vaker vanuit open spel, al moet gezegd worden dat dit ook kwam door te veel lange ballen van CWO. Hierbij werd de bal voorin niet vastgehouden en ontbrak het aan aansluiting vanuit achterin. Rust 0-0.

Na rust speelde CWO iets sneller de bal rond, maar zonder dat het geforceerd speelde. Ondanks dat kon het in de begin fase van de tweede helft niet enorm gevaarlijk worden. Victoria deelde wat speldenprikken uit en dacht in de 65e minuut ook op voorsprong te komen. De treffer werd echter geheel terecht afgekeurd in verband met buitenspel.
Dit leek voor CWO de ‘wake up call’, want de ploeg veerde meteen op en ging gericht ten aanval. In de 70e minuut leverde dit dusdanig gevaar op dat een speler van Victoria zich genoodzaakt voelde om op de rand van het strafschopgebied een overtreding te maken. De resterende vrije trap werd door aanvoerder Mike van der Meer over de muur in de touwen gewerkt (0-1).

Victoria ging in een alles of niets op zoek naar de gelijkmaker, om op die wijze nog zicht op directe handhaving te kunnen bereiken. CWO leek na de treffer juist bevrijd en ging makkelijker voetballen. De combinatie van beide items zorgde ervoor dat CWO een aantal goede kansen wist te creëren. De eerste grote kans van Rick van der Struis leverde nog net geen doelpunt op, maar kort daarna gooide hij het duel op slot. Na een goede aanval wist Youri Verschoor de bal opzij te leggen en wist Van der Struis hier wel raad mee (0-2).
Na het eindsignaal werd duidelijk dat Charlois, ondanks dat het met tien man was komen te staan, met 2-1 aan het langste eind trok in het treffen met Kethel Spaland. Met nog 2 duels te spelen, heeft CWO nu 3 punten voorsprong. Volgende week speelt CWO aan het Schiedamse Trimpad tegen HBSS.
Foto: Mischa Keemink







