Net als vorig seizoen lijkt Excelsior Maassluis opnieuw bezig aan een ware Houdini-act. De Tricolores zijn hard op weg om via de play-offs degradatie af te wenden. In het eerste duel van het tweeluik werd een belangrijke overwinning geboekt op IJsselmeervogels. De winnende treffer viel ver in blessuretijd: het was het Bram Wennekers die een vrije trap van Yousef Al Abd Al Hamd doorkopte naar de inlopende Kevin Ringeling; de aanvoerder twijfelde niet en wist IJsselmeervogels- doelman Bram Kaarsgaren kansloos te laten: 2-1.
Of de overwinning verdiend te noemen is zal ongetwijfeld in beide kampen een andere lezing hebben; feit is wel dat de thuisploeg in ieder geval vrijwel de gehele wedstrijd met veel inzet en passie voor de winst streed en ook meer balbezit had. IJsselmeervogels liet de bal veelal aan de thuisploeg om vervolgens vanuit de omschakeling gevaar te stichting. De Tricolores wistten het optische overwicht op hun beurt niet uit te drukken in mogelijkheden daar met name de laatste pass vaak precisie mistte. Voor de ‘Vogels’ was Jim Beers wel een keer dichtbij succes toen hij een voorzet van de rechterzijde van Azzedine Dkidak bij de 1e paal richting doel wist te koppen, maar Beers’ inzet ontbeerde kracht en was dan ook een makkelijke prooi voor Excelsior M.- doelman Tobias van der Kleij.
De 1e echte kans was in de 27ste minuut direct prijs toen Excelsior M.- middenvelder Yousef Al Abd Al Hamd een een-tweetje opzette met Devin Plank; die tikte de bal door op Al Hamd en hoewel hij wat ver naar de zijkant uitkwam wist hij toch de verre hoek te bereiken en zo de Tricolores op voorsprong te zetten: 1-0.
Wie gedacht had dat de bezoekers hun behoudende speelwijze zouden laten varen kwam in de rest van het 1e bedrijf bedrogen uit; de ploeg van trainer Willem Leushuis bleef achteroverleunen.
Pas na de thee, dit gesteund door twee aanvallende wissels -Niels Butter voor Robin Schulte en de rappe Gello Robertha voor Matthijs Hardijk- leken de ‘Vogels’ wat meer aanvallende intenties te hebben, hoewel van echt hoog druk zetten nog niet echt sprake was. Ook kansen bleven uit. In de beginfase was het zelfs de thuisploeg die een paar kansjes wist te creëren, dit eveneens zonder succes. In de 62ste minuut viel dan -in feite uit het niets- toch de gelijkmaker. Het was de behendige Dkidak die profiteerde van onnodig balverlies op het middenveld en van afstand met een prachtige krul in de kruising Van der Kleij kansloos liet: 1-1.
Even leek het er op dat de ‘Vogels’ door wilde bijten, maar echt veel gevaar leverde dat niet op. Ook de thuisploeg kwam niet meer tot echte kansen; tot aan minuut 94, dus. Met Ringeling als matchwinaar trokken de Tricolores de overwinning dan toch nog over de streep. Gelet op het vele balbezit en de gecreëerde mogelijkheden was dat nog geeneens onverdiend te noemen, hoewel het moment van scoren voor de ‘Vogels’ natuurlijk best wel zuur was.
Zaterdag 13 juni de terugwedstrijd in Bunschoten-Spakenburg; aanvang: 15.00 uur.
Door: Leo Kattestaart
Foto: Danny Ploegaert
Foto: Danny Ploegaert




