Jong Sparta Rotterdam heeft vanmiddag na een doelpuntrijk duel 5-5 gelijkgespeeld tegen AFC. Mohamed Oukhattou was tweemaal trefzeker, de overige drie Spartaanse doelpunten werden door AFC binnengelopen.

Jong Sparta en AFC hebben in het verleden al talloze keren tegenover elkaar gestaan. Op eigen terrein blijken de Kasteelheren keer op keer een lastige horde voor de Amsterdammers. De laatste twee thuisontmoetingen werden dan ook overtuigend gewonnen met 4-2 en 3-0. De laatste keer dat Jong Sparta de drie punten op eigen bodem wist te houden, is echter alweer even geleden. Dat was op 26 september. Trainer Nourdin Boukhari koos vandaag voor een 4-3-3 formatie, waarmee hij hoopt weer eens een thuisoverwinning te boeken. Diyae-Eddine Jermoumi verscheen voor het eerst dit seizoen aan de aftrap.

Het eerste kwartier kabbelden wat voort op de Robey Academy. Jong Sparta liet bij vlagen verzorgd voetbal zien en probeerde het spel naar zich toe te trekken, maar grote kansen bleven uit. Vijf minuten later was het echter voor het eerst raak in het strafschopgebied van AFC. Een voorzet van Mohamed Oukhattou zorgde voor gevaar en werd uiteindelijk door de Amsterdamse verdediging binnengelopen. Met veel geluk kwamen de Spartanen op een 1-0 voorsprong.

Wie op basis van het eerste kwartier een rustige middag had verwacht, kwam bedrogen uit. Na de openingstreffer ging het namelijk ineens alle kanten op. Nog geen tien minuten nadat Jong Sparta op voorsprong kwam bracht Tyro Satchel Nimmermeer de Amsterdammers langszij. De formatie van trainer Nourdin Boukhari bleek vervolgens over een flinke dosis geluk te beschikken, want drie minuten later lag de bal alweer aan de andere kant in het net. Opnieuw was het een doelpunt van een speler van AFC waardoor de Spartanen weer konden juichen: 2-1.

Lang kon Jong Sparta echter niet genieten van de voorsprong. Binnen vijf minuten draaiden de bezoekers de wedstrijd volledig om. Eerst was het Joyce Nsingi die het net wist te vinden, waarna Gyvani de Jager de Amsterdammers zelfs op voorsprong schoot. Zo veranderde de voorsprong van Jong Sparta in een rap tempo in een achterstand, waardoor de Kasteelheren na een doelpuntrijke eerste helft met een 2-3 achterstand de kleedkamer opzochten.

AFC kwam enorm scherp uit de kleedkamer en sloeg al binnen één minuut toe. Nimmermeer, die in de eerste helft ook al trefzeker was, probeerde ditmaal van afstand. Waar hij eerder van dichtbij afrondde, haalde de spits nu ruim buiten het strafschopgebied hard uit. De bal stuiterde vervolgens op ongelukkige wijze over doelman Rik Suur heen en belandde in het doel: 2-4.

Dat betekende overigens niet dat AFC de wedstrijd volledig in handen had. De ploeg van trainer Chedric Seedorf speelde verdedigend gezien in een zeer laag blok, waardoor Jong Sparta moeite had om door de defensie van de Amsterdammers heen te breken. AFC koos voornamelijk voor de lange bal, waarbij Splinter de Mooij, die de nummer zes-positie bezette, regelmatig de 1,93 meter lange spits Joyce Nsingi probeerde te bereiken.

Ook na rust was er aan doelpunten geen gebrek. Na precies één uur spelen bracht Mohamed Oukhattou de spanning weer volledig terug in de wedstrijd nadat hij vanaf elf meter de aansluitingstreffer binnenschoot. Luc Nieuwenhuijs versierde de penalty door knap het strafschopgebied binnen te dribbelen, waarna hij naar de grond werd gehaald. Oukhattou had vervolgens slechts één minuut nodig om ook de gelijkmaker op het scorebord te zetten. De middenvelder haalde van buiten het strafschopgebied snoeihard uit en liet doelman Joey Zwaan kansloos: 4-4.

Ook de laatste twintig minuten bleven enorm spannend. Nadat Joyce Nsingi zijn ploeg opnieuw op voorsprong had gezet, kwam Jong Sparta daarna alweer langszij. Opnieuw via een eigen doelpunt van AFC, waardoor de stand weer gelijk werd getrokken. Trainer Nourdin Boukhari besloot vervolgens om zijn ploeg aanvallend te versterken. Hij haalde Timo Borrie naar de kant en bracht Shedrach Ebite binnen de lijnen, in de hoop voorin nog meer gevaar te stichten. Jammer genoeg zonder resultaat, want het doelpuntrijke duel eindigde in een 5-5 gelijkspel.

Volgende week neemt Jong Sparta het op tegen Kozakken Boys. Op Sportpark De Zwaaier wordt de bal om 15.00 uur aan het rollen gebracht.

Opstelling Jong Sparta
Rik Suur, Justice Esser (67. Max de Ligt), Djomar Giersthove, Timo Borrie (78. Shedrach Ebite), Diyae-Eddine Jermoumi (46. Moreno Gompel), Noah Sandvliet (46. Liam Oetoehganal), Kenji Sallent, Viggo Guit, Daniël Hanzen, Mohamed Oukhattou, Luc Nieuwenhuijs.

Foto: Mischa Keemink

OVERIG NIEUWS
Avatar foto

DoorMischa Keemink

WaterwegSport.nl - info@waterwegsport.nl