De tuchtcommissie betaald voetbal heeft Mica Pinto vrijgesproken van ernstig gemeen spel, naar aanleiding van zijn rode kaart tijdens de wedstrijd Go Ahead Eagles – Sparta, wegens gebrek aan bewijs. Sparta Rotterdam en de speler gingen niet akkoord met het opgelegde schikkingsvoorstel.
Voor een veroordeling zijn reglementair twee bewijsmiddelen nodig. Naar het oordeel van de tuchtcommissie is het ten laste gelegde ernstig gemeen spel gebaseerd op VAR beelden die niet of niet voldoende door andere bewijsmiddelen, worden ondersteund.
De tegenspeler heeft niet meer verklaard dan dat hij door het rechterbeen van Pinto geraakt is op zijn scheenbeen. De verklaring van de scheidsrechter die geheel gebaseerd is op de VAR-beelden is ook onvoldoende. Het ten laste gelegde, ernstig gemeen spel, is volgens de tuchtcommissie dan ook niet bewezen.
- Sparta Rotterdam vecht zich in spektakelstuk langs FC Groningen
- Sparta begint bekertoernooi tegen FC Groningen
- Nick Nagtegaal laat Sportpark Dijkpolder met doelpunt in extremis ontploffen (VIDEO)
- Beker: Excelsior Maassluis stunt weer tegen profclub (+Foto's)
- Bekersprookje: Nick Nagtegaal schiet Excelsior Maassluis in extremis langs Excelsior Rotterdam
- Zware UEFA-straf voor Feyenoord: lege vakken en hoge boete na vuurwerkacties
- KNVB Beker programma woensdag 29 en donderdag 30 oktober
- Jan Plug langer Feyenoorder
- Uitslagen KNVB-Beker 28 oktober
- CWO verliest in Rijnmond Cup van Ommoord

 
                         
 





