Sportclubs krijgen de komende periode wederom een tegenslag te verwerken. De sportclubs moeten niet-geteste en ongevaccineerden in de kantine gaan weigeren. De clubs dienen zelf te zorgen voor de controles. Zonder coronatoegangsbewijs kom je de kantine niet meer in.
De kantines zijn voor veel clubs de grootste bron van inkomsten. Voor teamsporten betekent dit dat (een deel) van de spelers de kantine niet meer in kan. Per zaterdag 25 september wordt de 1,5 meter afgeschaft. Vanaf 25 september is er in alle horeca (behalve afhaalrestaurants), bij evenementen (zoals festivals, optredens, feesten en publiek bij professionele sportwedstrijden) en bij vertoning van kunst en cultuur (zoals in bioscopen en theaters) gewerkt alleen toegang mogelijk met het coronatoegangsbewijs voor iedereen vanaf 13 jaar. Dat geldt binnen én buiten, met én zonder vaste zitplaats. Vanaf 14 jaar moet het gebruik van het coronatoegangsbewijs samen met het identiteitsbewijs worden gecontroleerd.
POLL
SOCIAL
Dus voetbalclubs moeten straks een vrijwilliger bij de sportkantine zetten om ongevaccineerde kinderen (13+) de toegang te weigeren. Direct bij de deur van de kantine dan hè, want soms moet je het hoofdgebouw binnen om je om te kleden en daar is het weer niet van toepassing!
— Vincent P. (@Vincent76040560) September 14, 2021
Is de sportkantine voor een zakje chips onveiliger dan de supermarkt? Dit is absurd. Btw in mijn dorp heb je geen supermarkt, wel een sportkantine. Oh en een cafetaria, ook daar QR codes. Enne, het is niet voor altijd? Wat is de einddatum of waarde van beëindigen?
— Nederland weer vrij!
(@Doenormaalgraag) September 14, 2021
- CWO versterkt zich met tweevoudig landskampioen
- Nederlaag voor korfballers Nexus tegen kampioenskandidaat
- Hockeydames Schiedam boeken overtuigende zege; groeibriljant Fien Scholtes trefzeker (VIDEO)
- Haroun Boutaybi nieuwe versterking voor Hermes DVS
- CK Maassluis wint een punt in Den Haag
- Cricket: Hermes-DVS Pakt Koppositie in Topklasse met Knappe Zege op Kampong
- Kethel Spaland heeft staf zo goed als rond voor 2025-2026
- ‘Van Persie is fan van hem, dus ik geloof niet dat hij moet vrezen’
- Eerste maanden onder Robin van Persie: ‘Het kan alleen maar een betere trainer worden’
- Stengs: ‘De trainer heeft gezegd dat we in de eerste helft een goede wedstrijd hebben gespeeld’