Frank Paauw wordt de nieuwe bondsvoorzitter van de KNVB. Tijdens de bondsvergadering kreeg hij na één stemronde de meeste steun voor zijn benoeming (31 van de 58 uitgebrachte geldige stemmen). De andere twee kandidaten waren Jeanet van der Laan en Hans Nijland.
Hiermee volgt Paauw Just Spee op, die in 2019 tot bondsvoorzitter werd benoemd, in 2022 werd herkozen en vorig jaar aangaf vanwege gezondheidsredenen af te moeten treden. Spee neemt vandaag afscheid van de KNVB en relaties.
Frank Paauw is een ervaren bestuurder. In zijn rol als politiechef (eenheden Rotterdam en Amsterdam) heeft Paauw veel ervaring opgedaan met alle facetten van het voetbal, wat hem een nationaal en internationaal netwerk in het voetbal opleverde. Zelf begon hij op 6-jarige leeftijd met voetballen en bijna zestig jaar later speelt hij in een veteranenteam.
De bondsvoorzitter is de voorzitter van de vereniging KNVB. Samen met de directeur-bestuurder betaald voetbal (Marianne van Leeuwen) en de directeur-bestuurder amateurvoetbal (Jan Dirk van der Zee) vormt de bondsvoorzitter het bondsbestuur, dat verantwoording aflegt aan de bondsvergadering. Het bondsbestuur vertegenwoordigt de KNVB, waarbij de bondsvoorzitter dit vooral doet bij jubilea en internationaal. De bondsvoorzitter is tevens de voorzitter van de bondsvergadering, waarin onderwerpen worden besproken die het amateurvoetbal en betaald voetbal overstijgen en in gezamenlijkheid kunnen worden behandeld.
Bron: KNVB.nl
- Van Persie: ‘Ik heb nog steeds zo mijn romantische gedachten’
- Zechiël vierde doelpunt bescheiden: ‘Ik heb respect voor de fans’
- M.S.V.’71 ondermaats tegen Deltasport
- Zure nederlaag voor korfballers Nexus
- Korfballers Maassluis in stromende regen onderuit tegen Albatros
- Neptunus-Schiebroek ondanks kansenregen gelijk tegen Spartaan’20
- Sterk DVO'32 pakt punt tegen DRL
- Feyenoord blijft ongeslagen door thuiszege op FC Utrecht
- MVV'27 speelt gelijk bij Verburch
- Excelsior verliest degradatiekraker in slotfase bij Heerenveen