Na drie gelijke spelen op rij heeft Excelsior M. vanmiddag de laatste competitiewedstrijd voor de feestdagenstop met een 2-0- zege op regio- genoot Barendrecht afgesloten.
En op deze zege viel helemaal niets af te dingen.
Het drie posities hoger geklasseerde Barendrecht werd namelijk niet alleen geklopt, maar het lukte de Tricolores ook om door de ex- Excelsior M.- trainer Dogan Corneille gecoachte opponent geen moment het idee te geven dat er vandaag maar ‘iets’ op Sportpark Dijkpolder te halen viel. Vooral gedurende het 1e bedrijf was het spel van de thuisploeg niet alleen voorzien van de nodige passie, maar de toeschouwers werden bij vlagen ook nog getrakteerd op verzorgd samenspel. In de 20ste minuut resulteerde dit in een perfect uitgevoerde aanval. Yousef Al Abd Al Hamd was ter hoogte van de middenlijn zuinig op de bal om vervolgens de naar links uitgeweken Bram Wennekers de ruimte in te sturen; deze wist met zijn mindere linkerbeen Jannick Verbont bij de 2e paal te vinden en die liet de bal in een handeling vallen voor de inkomende Quincy Tavares en die liet Barendrecht- doelman Bradly van der Meer vervolgens volstrekt kansloos: 1-0.
En de eerlijk gebiedt te zeggen dat de openingstreffer eigenlijk al eerder had moeten vallen. Vaak was het namelijk het net ontbreken van wat finesse of een te zachte inzet wat Barendrecht in leven hield. En ook doelman Van der Meer werd een paar keer tot een redding gedwongen; dat deed hij met verve.
Ook in het resterende deel van de 1e helft was de thuisploeg nog een paar keer dicht bij een 2de treffer, terwijl de ploeg van Corneille daar nauwelijks iets tegenover wist te stellen.
Na de thee was het spel van de thuisploeg wat minder, maar qua kansen of mogelijkheden stichtte de ploeg van Geert-Arend Roorda nog steeds genoeg gevaar om de wedstrijd op slot te gooien. Dat gebeurde overigens pas in de 78ste minuut toen Tavares eerst de paal vond en hij daarna vanuit een onmogelijke positie vanaf de achterlijn de bal toch nog met een boogje en het nodige effect achter de verbouwereerde Van der Meer toverde: 2-0.
Pas in de slotfase kregen de bezoekers de mogelijkheid om tot de aansluitingstreffer te komen, en wel met twee vrije trappen op zo’n 20 meter van het domein van Excelsior M.- goalie Karim el Fakiri. Maar zowel Redouan Omar Ouali (ex- Excelsior M.) als specialist Joey Jongman waren op dit vlak ook niet in hun normale doen.
Een verdiende zege voor de Tricolores en met de drie vergaarde punten komt het totaal op 17 én een plek op stek 15. En alvorens de feestdagenstop voor de Tricolores daadwerkelijk begint wacht komende woensdag dan nog het bekertreffen met Ajax, een wedstijd die in Rotterdam- West bij Sparta wordt verspeeld. Aanvang: 18.45 uur.
En hoewel de competitie uiteraard van een veel groter belang is, is zo’n wedstrijd tegen een toch nog steeds gerenommeerde tegenstander sowieso een lekker toetje zo vlak voor kerst. En voetbal blijft voetbal en dus vaak ook onvoorspelbaar…..
Door: Leo Kattestaart
OVERIG NIEUWS [get_posts numberposts=10]
Avatar foto

DoorMischa Keemink

WaterwegSport.nl - info@waterwegsport.nl