ROTTERDAM – Feyenoord heeft zondagmiddag op Het Kasteel de stadsderby ruim gewonnen van Sparta. Op Spangen werd het 0-4 voor de ‘broer van Zuid’. Door de zege is Feyenoord na vier speeldagen ook de nieuwe trotse koploper van de Eredivisie.
Bij Feyenoord was een basisplaats ingeruimd voor Luciano Valente. En bij Sparta waren er geen opvallende andere namen in de basisformatie. Waar het vooraf wel weer ging over Sparta-trainer en vader Maurice Steijn en aan de andere kant Feyenoorder-aanvoerder en zoon Sem, was daar op het veld niets van te merken.

Sterker
Zonder zelf groots te spelen, kwam Feyenoord tot enkele goede mogelijkheden: Sparta-goalie Joel Drommel bracht daarbij redding op inzetten van Anis Hadj-Moussa en Valente. Sparta oogde niet zo gretig als tegen Eagles en kwam in eigen huis nauwelijks in het spel voor, ondanks dat de wel bedrijvige Mitchell van Bergen en Tobias Lauritsen het wel probeerden. Uiteindelijk opende Jordan Bos, na een half uur spelen, de score: hij schoot een afgeslagen corner alsnog achter Drommel voor 0-1.

Slordig
Ondanks de minimale voorsprong bleef ook Feyenoord erg slordig in haar spel. Wel probeerde Sauer het nogmaals, maar opnieuw bleek Drommel een sta-in-de-weg.
Na de theepauze gooide Japans international Ayase Ueda het duel in het slot door de 0-2 achter Drommel te werken. Daar ging een fout van Patrick van Aanholt aan vooraf. De verdediger ging een minuut opnieuw in de fout: Ueda pikte daarbij de bal op en uiteindelijk trok Sparta-aanvoerder Bruno Martins Indi aan de noodrem. Arbiter Serdar Gozubuyuk stuurde hem eraf met rood.
Simpel
Na deze momenten bleef Feyenoord heer en meester: Drommel wist op fraaie wijze Hadj-Moussa en Sem Steijn van scoren af te houden. Ook een schot van Valente wist de doelman te keren, maar in de rebound scoorde Ueda zijn tweede van de middag. Daarna werd het een ‘galleryplay’: Steijn raakte daarbii, na een mooie aanval, de lat. Daarna bleven de bezoekers gevaarlijker, maar inzetten van invaller Jaden Slory, Quinten Timber en Goncalo Borges leverden niets meer op. In de absolute slotfase was er nog wel een poging van Lauritsen, maar keeper Timon Wellenreuther kon de bal makkelijk oprapen. Het slotakkoord was Timber: 0-4.

Door de zege is Feyenoord nog altijd zonder puntverlies (9 uit 3). Doordat NEC en PSV verloren dit speelweekend en Ajax gelijk speelde, is de Stadionclub de nieuwe koploper. Volgend weekend is iedereen vanwege de interlandperiode.
- DONE DEAL: Excelsior verrast met huur Servisch international Mitrovic
- Zwaluwen laat zekere bekerzege in blessuretijd glippen
- DONE DEAL (update): Feyenoord strikt Larin en verhuurt Nadje aan Excelsior'
- Zwaluwen maakt zich op voor bekertreffen tegen Urk
- Bruno Martins Indi voor één wedstrijd geschorst
- SV & HV Schiedam wint ook overtuigend van Eurostars
- VFC toont veerkracht maar verliest van sterk ARC
- VDL pakt derbyzege op MSV ’71 door hattrick van Tygo Suisse
- 'Tobias Lauritsen genoemd bij Feyenoord'
- Gehavend Victoria'04 onderuit tegen sterk GDA