ROTTERDAM – Bekerwinnaar Feyenoord heeft zondagavond voor de vijfde maal beslag gelegd op de Nederlandse Supercup. Na 4-4 in Eindhoven tegen kampioen PSV, wist de Stadionclub de pingels beter te nemen: 4-2.
PSV begon furieus: Wellenreuther redde al snel op een inzet van De Jong, maar was kansloos op een inzet van Lang: 1-0. Feyenoord kon er alleen via Paixao wat tegenover stellen. Benitez redde knap. Naarmate het eerste bedrijf vordere kwam Feyenoord sterk terug: Gimenez benutte een strafschop en gaf de assist op de 1-2 van Nieuwkoop. Vlak voor rust kon Paixao het duel beslissen, maar hij faalde.
Slordig
Beide topteams lieten dit duel wel zien vooral in defensief opzicht nog te moeten verbeteren: achterin waren de defensies slordig en onzorgvuldig. De Jong maakte er na de theepauze al snel 2-2 van, maar Gimenez sloeg snel terug vanaf elf meter.
Invaller Til (ex-Feyenoord red.) maakte alsnog snel gelijk. Weer toonde Feyenoord veerkracht en zorgde jeugdexponent Milambo voor 3-4. Opnieuw liet PSV zich niet kennen en sloeg De Jong vanaf elf meter voor de 4-4 eindstand. Bij de pingels bleek de nieuwe eerste goalie van Feyenoord, de Duitser Wellenreuther, een plaag voor PSV: hij stopte een pingel van Bakayoko en zag Til overschieten. Ivanusec schoot de beslissende 4-2 binnen.
Door de zege wint Feyenoord de Supercup voor de vijfde maal in haar historie. Volgende week start de Stadionclub de competitie tegen Willem II.
- Beker: Zwaluwen maakt zich op voor halve finale tegen Capelle
- Waarom (oud-)voetballers massaal verslaafd raken aan padel – en hoe jij snel beter wordt
- CION vrouwen glansrijk kampioen na ruime winst op Hermes DVS (vr)
- Wereldtoppers schitteren bij het Reisbureau Buitenlandsche Zaken P500-toernooi in Schiedam
- Deltasport boekt broodnodige zege op TransvaliaZW na vijf nederlagen op rij
- 4D: VDL verliest spektakelstuk in extremis, degradatiezorgen nemen toe voor DVO’32
- Harry van der Laan tipt Feyenoord: ‘Moeten snel zijn, Feyenoord heeft best wat centjes tegenwoordig’
- ‘Al-Nassr meldt zich bij Feyenoord met megabod op David Hancko’
- Excelsior'20 pakt eerste cricketwinst bij VOC
- Cricketers Hermes-DVS blijven ongeslagen