Kethel spaland heeft in eigen huis overtuigend afgerekend met Victoria’04. In de derby liep de ploeg van trainer Paul van Loenen al vroeg uit naar een 2-0 voorsprong en hield het de bezoekers van oud-Kethel Spaland-speler Dimitri Hooftman de rest van de wedstrijd onder controle. In de slotfase viel uiteindelijk ook de derde treffer: 3-0.

In de tweede minuut schoot Naigy Klepke van Kethel Spaland, na een slordigheid van keeper Gilmario Correia dos Santos, de bal al net voorlangs. Maar Victoria’04 was nog niet wakker, want in de achtste minuut strafte Chris Helbers treuzelen bij het uitverdedigen van dezelfde Dos Santos af, waardoor het al snel 1-0 werd.

Na een kwartier ontving Tom Smallegange de bal op eigen helft. Hij slalomde schitterend langs vier man en schoot loepzuiver van buiten het strafschopgebied de bal keurig in de rechterbenedenhoek. De Vlaardingers van trainer Dimitrie Hooftman keken zo al vroeg in de wedstrijd tegen een 2-0 achterstand aan. Ze kwamen daarna met strijdlust beter in de wedstrijd. Toch waren er halverwege de eerste helft opnieuw twee grote kansen voor de thuisploeg van trainer Paul van Loenen. Eerst werd een kopbal van Oscar Oisterwijk van de lijn gehaald en uit de daaropvolgende corner van Klepke redde keeper Dos Santos schitterend op de krachtige kopbal van Nicky Klink.

Na de rust zette Victoria’04 meer druk naar voren. Dat resulteerde pas in de 61ste minuut in een schot op de buitenkant van de paal door rechtsback Bjorn Verschoor. Kethel Spaland maakte het zichzelf in de tweede helft ook moeilijk door te weinig rust aan de bal te hebben, met onnodig balverlies tot gevolg. Toch had men op 3-0 moeten komen toen Jayden Zwarts een opzij gelegde bal van Rens van Troost net naast schoot. Het balbezit bleef grotendeels voor de bezoekers, maar de kansen waren voor de Schiedammers.

Tien minuten voor tijd schoot Klepke, na een voorzet van de ingevallen Ben Helbers, de bal op de snel uitgekomen Dos Santos. In de laatste minuut van de reguliere speeltijd was er zelfs nog een rode kaart voor de net ingevallen Osman, die de doorgebroken Klepke vlak voor de zestienmeterlijn neerhaalde. Toch kwam in de 93ste minuut de 3-0 op het scorebord. Een voorzet van links van Klepke werd door Ben Helbers breed gelegd op de eveneens ingevallen Daan Nesse, die de bal van dichtbij keurig binnenschoot.

Zo hield de net van een blessure teruggekeerde, van Heinenoord overgekomen, Angelo Spanjaart de nul in zijn eerste wedstrijd voor zijn nieuwe club Kethel Spaland.

Foto: Mischa Keemink

Avatar foto

DoorMischa Keemink

WaterwegSport.nl - info@waterwegsport.nl