SCHIEDAM – Etienne Vaessen beleeft emotionele weken richting het WK in Noord- en Midden-Amerika. De FC Groningen-doelman, via zijn Surinaamse opa met wortels in Schiedam, ontdekte tijdens zoektocht naar zijn roots dat hij international kon worden. En nu lonkt ineens het WK. Een jongensdroom lijkt er te komen, volgens een recent interview met de keeper in de Surinaamse media.

De goalie vond in zijn verdere zoektocht documenten – om uit te mogen komen voor de Surinaamse nationale ploeg – dat zijn vader hem nooit officieel had erkend. Op zijn geboorteakte stond alleen de naam van zijn moeder. In het gemeentehuis vroeg hij zijn vader hem alsnog te erkennen—een moment dat Vaessen als confronterend maar bevrijdend omschrijft. Sindsdien kan hij zich volledig richten op zijn interlandcarrière.

Historie

Suriname staat na de recente 4-0 zege op El Salvador op de drempel van WK-kwalificatie. Toch valt de definitieve beslissing pas in het zware uitduel met Guatemala komende dinsdag. Behalve Vaessen hopen ook oud-Feyenoorders Warner Hahn, Ridgiano Haps, Jean-Paul Boetius en oud-Sparta-trainer Henk Fraser op hun eerste WK-optreden.

ROTTERDAM, 23-5-21, Stadium de Kuip, Dutch eredivisie football Season 2020 / 2021, Feyenoord – Utrecht (playoff), Feyenoord player Ridgeciano Haps

Curacao ook

Ook Curaçao koestert die droom. De ploeg van Dick Advocaat (ex-trainer Sparta en Feyenoord) boekte een overtuigende 7-0 zege op Bermuda en profiteerde van puntverlies van Jamaica.

ROTTERDAM, 24-2-23, Stadium het Kasteel, Dutch eredivisie, 2022 / 2023, Sparta – Utrecht, Sparta Rotterdam player Shurandy Sambo, FC Utrecht player Othmane Boussaid
Met bekende regiospelers als Spartaan Shurandy Sambo, Sherel Floranus (ex-Sparta), Tahith Chong (ex-Feyenoord), Jurrien Gaari (ex-Smitshoek en in de zomer nog stagiair bij Excelsior) en de gebroeders Bacuna beschikt Curaçao over een sterke selectie met duidelijke banden met Rotterdamse clubs zoals Feyenoord, Sparta en Excelsior. In de uitwedstrijd tegen Jamaica heeft The Blue Wave aan één punt genoeg voor een historisch ticket naar het WK.

Voor zowel Suriname als Curaçao kan komende week voetbalgeschiedenis worden geschreven.

Foto: Mischa Keemink
OVERIG NIEUWS [get_posts numberposts=10]
Avatar foto

DoorMichael de Vogel

WaterwegSport.nl - info@waterwegsport.nl