HVC’10 speelde tegen koploper SVC’08 en kreeg na de rust een pak slaag om de oren, maar er gebeurde in de eerste helft een raar incident dat zeker de uitslag van de wedstrijd heeft beïnvloed. HVC’10 leidde al snel met 1-0 door een doelpunt van verdediger Boy de Soomer die met een kopbal doelman Mitchel Buijs versloeg. Daarna werd er over en weer gevoetbald. Doelman Kenny Lipman stopte een penalty van Tristan Dufour na een overtreding in het Hoekse strafschopgebied en verrichtte ook nog twee reddingen op harde schoten van dezelfde speler.
Daarna kwam er voor rust een merkwaardig incident. Spelende kinderen hadden een reservebal op het veld geschoten. Assistent-trainer Jeroen Verkade over het incident: “We hebben onze eigen beelden waarop te zien is dat die bal al een minuut in het strafschopgebied van SVC’08 lag. HVC-speler Casper Zwaanswijk brak door en liep 1 op 1 naar de doelman. Op dat moment wilde een verdediger van SVC’08 de bal tegen de wedstrijdval spelen, wat mislukte. Scheidsrechter Bosschieter floot af en Casper Zwaanswijk scoorde net na het fluitsignaal de vermeende 0-2. De speler van SVC’08 kreeg van de scheids een gele kaart en wij kregen een vrije trap.”
HVC”10 zou na de doeltreffende trap van Zwaanswijk op 0-2 zijn gekomen en met die voorsprong de rust zijn ingegaan. Afgezien van een onsportieve handeling van de verdediger is de vraag of de scheidsrechter juist gehandeld heeft.
Die vraag is voorgelegd aan Chat GPT. Antwoord kwam binnen vijf seconden:
“Hier is de juiste spelregeltoepassing volgens de IFAB Laws of the Game (2024–2025):De scheidsrechter heeft volgens de regels gehandeld. De speler zou een gele kaart moeten krijgen (geen rode) als hij met opzet de doelpoging wilde verhinderen. Een rode kaart zou hij moeten krijgen als hij met het wegschieten van de bal een gewelddadige handeling tegenover de tegenspeler had gepleegd. De scheidsrechter had de wedstrijd moeten hervatten met een scheidsrechtersbal”.
Dus volgens de regels IFAB trof Bosschieter geen blaam en nam hij een juiste beslissing. Maar 0-1 of 0-2 bij de rust geeft toch een duidelijk verschil. SVC’08 wisselde in de rust op het middenveld en daarna werd er door de thuisclub veel directer gespeeld. Vlak na het begin scoorde SVC’08 de gelijkmaker door Tristan Dufour. Daarna liep de koploper uit door twee doelpunten van Nicky Guyt, en vlak voor tijd door spits Yannick Willems en invaller Fabian Toet naar 5-1.
Door de forse nederlaag zakte HVC’10 naar de op ene na laatste plaats, omdat MVV’27 thuis van Wippolder won. Zaterdag is de streekderby tegen MVV’ 27 en dat wordt dus weer een degradatieduel.
Foto: Mischa Keemink



