SVV staat dit jaar als laagst geklasseerde Schiedamse ploeg aan de start van het Schiedams Kampioenschap, maar trainer Ramon Bronkhorst laat de ambitie duidelijk doorklinken: “De doelstelling voor het toernooi is altijd winnen. Alleen, hoe reëel is dat als je de laagst geklasseerde bent? Toch willen wij positief en goed voor de dag komen. Wanneer we geen laatste eindigen, hebben we het beter gedaan dan de meeste verwachten.”

Voorbereiding met nieuw elan

De voorbereiding bij SVV verloopt volgens Bronckhorst zoals gebruikelijk, met nieuwe gezichten én spelers die nog terug moeten keren van vakantie. “We zijn best tevreden tot nu met de resultaten uit de oefenwedstrijden. Niet qua uitslagen, maar qua veldspel. Fitheid is nog een punt waar we meer van mogen verwachten. Er is nog werk aan de winkel.”

Belangrijk voor de trainer is dat de selectie langzaam compleet raakt. “We hebben een aantal nieuwe spelers, een paar sleutelspelers zijn helaas vertrokken, maar er keren ook jongens terug bij SVV. Eén speler keert zelfs gelukkig weer terug na zijn overschrijving. Voor volgende week verwacht ik iedereen beschikbaar te hebben en dan ziet de selectie er goed uit.”

Prestige en stadsgevoel

Het Schiedams Kampioenschap heeft voor SVV een bijzondere waarde. “Het is prestige. Iedereen kent elkaar en je wilt niet voor elkaar onderdoen. Het zijn persoonlijke ontmoetingen van spelers onderling. Voor de club is dit toernooi de enige manier om mee te doen om een prijs tegen onze stadsgenoten. Wij spelen geen stadsderby’s in de competitie, dus dit is ons moment.”

Geen uitgesproken favoriet

Over de favorieten voor de titel wil Bronkhorst weinig kwijt. “Ik verwacht dat de winnaar uit de poule-des-doods komt. Daarin vallen twee van de drie derdeklassers al af voor de finale. Dat kan zomaar een verrassende winnaar opleveren.”

Dromen van een stunt

SVV beseft dat de weg naar de finale lastig zal zijn, maar Bronkhorst sluit een stunt niet uit. “De finale winnen is misschien een utopie, maar je mag altijd dromen. En als het gebeurt? Dan trekken wij ons natuurlijk niet ingetogen terug. Nee, dan is het hek van de dam en gaan we helemaal los.”

Donderdag 21 augustus 2025

Poule A

  • 19:00 — Kethel Spaland vs HBSS

  • 20:00 — HBSS vs Excelsior ’20

  • 21:00 — Excelsior ’20 vs Kethel Spaland

Poule B 

  • 19:00 — SVV vs Hermes DVS

  • 20:00 — Hermes DVS vs PPSC

  • 21:00 — PPSC vs SVV


Zaterdag 23 augustus 2025

Plaatsingswedstrijden 

  • 12:15 — Nr. 3 Poule A vs Nr. 3 Poule B (Veld 1)

  • 12:15 — Nr. 2 Poule A vs Nr. 2 Poule B (Veld 2)

Finale

  • 14:30 — Nr. 1 Poule A vs Nr. 1 Poule B (Veld 1)

Kijk hier voor het laatste nieuws en het programma: www.schiedamskampioenschap.nl

Foto: Mischa Keemink

Avatar foto

DoorMischa Keemink

WaterwegSport.nl - info@waterwegsport.nl