SCHIEDAM – Eredivisionist Sparta Rotterdam is de voorbereiding zaterdagmiddag gestart met een 7-0 zege op het Schiedamse PPSC.
Op sportpark Thurlede werd om 16.00 uur afgetrapt onder een warme zon. Trainer Steijn liet direct nieuwelingen als Toornstra en keeper Bednarek debuteren. Alleen duurde het een kwartier voordat Host de Schiedamse goalie Jagt kon passeren.

Daarna bleven de Kasteelheren aandringen, maar bleek goalie Jagt een sta-in-de-weg bij inzetten van Toornstra, Thorisson, Ideho en Velthuis. Uiteindelijk zorgde de IJslander Thorisson toch voor een 0-2 ruststand, alhoewel De Guzman voor rust ook nog de paal raakte.

Sprookje
Na de theepauze bleef het spelbeeld hetzelfde: Sparta viel aan en PPSC kon er weinig tegenover stellen. Seedorf scoorde na de thee een knappe hattrick en debutant Duijvestijn deed een duit in het zakje met een treffer. Ook was er een klein sprookje te zien op Thurlede: de pas 15-jarige Wijks tekende afgelopen week zijn contract bij de Kasteelclub, mocht officieus debuteren en zorgde tussendoor knap voor de 6-0.

Foto’s: Mischa Keemink
- Olympique Marseille laat nu oog vallen op Feyenoorder Hadj Moussa
- VDL knokt zich naar winst in stormachtig duel bij Zestienhoven
- De Kuip klaar voor topper: wie zet de toon, Feyenoord of PSV?
- Neptunus-Schiebroek op snelheid geklopt door GSC/ODS
- Effectief CION pakt overtuigende zege op MVV'27
- Counters doen Zwaluwen de das om bij Groene Ster
- HBSS zet goede lijn voort en pakt opnieuw drie punten
- Kethel Spaland pakt zwaarbevochten zege in guur Berkel
- VFC nipt onderuit tegen Nootdorp, eerste puntverlies voor de Vlaardingers
- CWO aan kop na winst op Excelsior ‘20



