Een plek in de voetbalpiramide voor Jong Feyenoord komt dichterbij. De ploeg van Pascal Bosschaart strijdt om de titel in de voorjaarscompetitie en maakt kans op promotie naar de tweede divisie. Ondertussen verkeert Jong Sparta in degradatiegevaar, wat een Rotterdamse promotie-/degradatiewedstrijd mogelijk maakt.

Feyenoord O21 won al de najaarscompetitie en staat momenteel tweede in de voorjaarscompetitie. Bij winst volgt directe plaatsing voor de promotieplay-offs. Anders wacht een kampioenswedstrijd tegen de andere periodetitelhouder. Promotie is alleen mogelijk als een andere beloftenteam in de tweede divisie buiten de top 9 eindigt — zoals Jong Sparta nu.

Na 30 speelronden staat Jong Sparta veertiende met 34 punten, ruim buiten de top 9 en dus play-off-kandidaat. Ook Excelsior Maassluis, met 31 punten, vecht tegen degradatie.

De nummers 16 en 17 van de reguliere tweede divisie spelen een nacompetitie tegen zes (vervangende) periodekampioenen uit de derde divisie A en B. Zij strijden om slechts één plaats in de tweede divisie.

De stand:

Avatar foto

DoorMischa Keemink

WaterwegSport.nl - info@waterwegsport.nl