Op Thurlede had iedere volger van PPSC danig de smoor in. VDL was onvermurwbaar, schuwde geen enkel duel en had aan één doelpunt genoeg om met 0-1 naar Maassluis te sluipen. ,,Je moet duelleren tegen PPSC, dat vinden de spelers niet leuk,’’ aldus VDL-coach Jim van der Jagt.

Inderdaad, PPSC-trainer René van der Velde hamert tot in den treure dat zijn pupillen uit de duels moeten blijven. In de eerste helft was de duelkracht niet groot. Het was hotseknotsbegoniabal met een hoofdletter H: lange ballen die niet aankwamen, veel tikkies breed en terug, en nauwelijks kansen voor beide doelen.

Na de thee waren er meer gevechten en werd ook vaker het doel van de tegenstander gezocht. VDL kwam het best uit de kleedkamer en scoorde in de 55e minuut de 0-1 na balverlies voorin bij de thuisclub. Even leken de Maasluizers door te drukken, maar het vervolg was een vrijer PPSC. VDL verdedigde ver van het eigen doel, met twee centrale reuzen en een degelijke doelman, Ruben Schuit. Met wat meer overzicht – ofwel minder ego – bij Thomas Vrijland en Joël Makaya had PPSC misschien nog een gelijkspelletje kunnen overhouden. ,,Een puntje zat erin,’’ aldus René van der Velde, ,,maar dan moeten we zuiniger zijn met de bal.’’

Door: Ton de Leede
Foto: Chris Verwiel

Avatar foto

DoorMischa Keemink

WaterwegSport.nl - info@waterwegsport.nl