Aanstaande donderdag 21 en zaterdag 23 augustus verdedigt HBSS de titel op het Schiedams kampioenschap. Voor de nieuwe trainer van HBSS Berkan Bayraktar is het toernooi een belangrijk meetmoment in de voorbereiding. Zijn selectie is sterk vernieuwd en nog volop in ontwikkeling.
Het toernooi, waarin alle Schiedamse selectie-elftallen elkaar treffen om de eer van de jeneverstad, beleeft inmiddels haar negende editie. Op de erelijst prijken namen als PPSC (2015), SVV (2016 en 2017), Excelsior’20/SVV (2018), Hermes DVS (2019), HBSS (2022) en Excelsior’20 (2024). De uiteindelijke winnaar van dit jaar neemt het traditiegetrouw op tegen de Vlaardingse kampioen om de Waterweg Supercup.

Hoe kijkt Bayraktar naar de voorbereiding?
“Zijn we er al helemaal klaar voor? Nee, nog niet,” zegt Bayraktar. “We zijn volop bezig met de opbouw, maar helaas nog niet compleet. In de selectie zijn veel nieuwe gezichten te zien. Iedere week maken we echter stappen vooruit.” Volgens Bayraktar gaat het niet alleen om de beker. “Het belangrijkste doel is wedstrijdritme opdoen en ons verder ontwikkelen richting de competitie. Tegelijkertijd verwacht ik van mijn spelers dat ze met de mentaliteit spelen om elke wedstrijd te willen winnen.”
Is hij tevreden met wat hij ziet? “Ja, absoluut. De inzet is uitstekend, daar ben ik heel blij mee. Qua fitheid zijn we zoals je in de voorbereiding mag verwachten nog onderweg, maar de basis is goed.”
Hoe compleet is de selectie van HBSS?
De selectie is nog niet op volle sterkte. Door vakanties en blessures ontbreken er spelers. Toch ziet Bayraktar het Schiedams kampioenschap als waardevol. “Het is een mooi toernooi en een traditie waar we graag deel van uitmaken. Dit jaar is het extra interessant omdat we ons kunnen meten met competitiegenoten. “Lokale wedstrijden brengen altijd extra beleving met zich mee,” legt Bayraktar uit. “Bovendien is het goed voor het voetbal in Schiedam dat we dit met elkaar neerzetten.”
Is HBSS opnieuw favoriet?
Of HBSS als favoriet aan het toernooi begint, vindt Bayraktar lastig te zeggen. “Ik heb weinig informatie over de tegenstanders. Clubs die intact zijn gebleven maken wellicht meer kans. Maar wij weten dat we de titelverdediger zijn en dat zegt genoeg.”
Mocht HBSS opnieuw met de beker naar huis gaan, dan blijft de blik van de trainer gericht op de langere termijn. “We zouden het natuurlijk met trots en blijdschap vieren, maar altijd sportief. Het zou een prachtige start van het seizoen zijn. Toch blijft ons belangrijkste doel het klaarstomen van de ploeg voor de competitie.”
Het programma:
Donderdag 21 augustus 2025
Poule A (Veld 1 HBSS)
-
19:00 — Kethel Spaland vs HBSS
-
20:00 — HBSS vs Excelsior ’20
-
21:00 — Excelsior ’20 vs Kethel Spaland
Poule B (Veld 2 HBSS)
-
19:00 — SVV vs Hermes DVS
-
20:00 — Hermes DVS vs PPSC
-
21:00 — PPSC vs SVV
Zaterdag 23 augustus 2025
Plaatsingswedstrijden (Veld 1 en 2 HBSS)
-
12:15 — Nr. 3 Poule A vs Nr. 3 Poule B (Veld 1)
-
12:15 — Nr. 2 Poule A vs Nr. 2 Poule B (Veld 2)
Finale
-
14:30 — Nr. 1 Poule A vs Nr. 1 Poule B (Veld 1)
Kijk hier voor het laatste nieuws en het programma: www.schiedamskampioenschap.nl
Foto: Mischa Keemink
- Van der Gijp stellig: ‘Al hebben we 87 geblesseerden, dan komt hij nog niet bij het Nederlands elftal’
- HVC'10 wint tweede oefenwedstrijd
- “We willen elke wedstrijd winnen” – HBSS verdedigt titel op Schiedams kampioenschap
- ‘Quinten Timber op de radar bij Premier League-club’
- 'Joshua Zirkzee in beeld bij PSV en Napoli'
- Danny Koevermans fluit finale Schiedams kampioenschap op 23 augustus bij HBSS
- “Geen vrijblijvende oefenpotjes” – Paul van Loenen (Kethel Spaland) kijkt uit naar Schiedams titelstrijd 21 en 23 augustus bij HBSS
- Eerste trainer in tweede divisie al op non-actief
- Carranza mag vertrekken bij Feyenoord: ‘Gewogen en te licht bevonden’
- FC ’s-Gravenzande bouwt verder aan de toekomst: Sil van Ooijen verlengt tot 2028.