De mondiale nummer drie, Alexander Zverev, komt in 2026 voor de zevende keer in actie tijdens het ABN AMRO Open. Na Carlos Alcaraz is Zverev de tweede speler uit de top-3 die zijn deelname aankondigt. De 28-jarige Duitser was in 2023 voor het laatst te zien in Rotterdam Ahoy.

Toernooidirecteur Richard Krajicek: “Alexander Zverev is één van de spelers die passen bij de filosofie van het ABN AMRO Open om jonge toptalenten een kans te geven, zodat je al vroeg een band met ze creëert. In het geval van Zverev kwam hij in 2015 als 17-jarige al naar Rotterdam. Dat hij ons nu als nummer drie van de wereld opnieuw in zijn jaarplanning heeft opgenomen laat zien dat hij zich thuis voelt.”

Vierentwintig titels

In zijn carrière veroverde Zverev titels op alle baansoorten. Olympisch Goud in Tokyo en de Nitto ATP Finals in 2018 en 2021 waren drie van de hoogtepunten in zijn loopbaan. Na in juli 2017 in de top-10 te zijn gekomen stond hij hier vijf jaar op rij in. Een zware enkelblessure, opgelopen tijdens de halve finale van Roland Garros, hield hem lang aan de kant, maar inmiddels maakt Zverev alweer meer dan een jaar deel uit van de top-3 van de wereld. Met zijn 24 titels staat hij, als het gaat om toernooioverwinningen, op gelijke hoogte met Carlos Alcaraz en Jannik Sinner en hoeft hij alleen Novak Djokovic voor zich te dulden.

Zverev in Rotterdam

In 2015 debuteerde Alexander Zverev in Rotterdam Ahoy. Een debuut dat smaakte naar meer, in 2016 bereikte hij zijn beste resultaat, de kwartfinale waarin hij zijn meerdere moest erkennen in Gaël Monfils. Meest recent speelde hij in 2023 in het ABN AMRO Open. Tallon Griekspoor zorgde voor een grote verrassing door hem in drie sets te verslaan.

Deelnemersveld met Alcaraz, Zverev en De Minaur

Met Alcaraz, Zverev en De Minaur zijn al drie spelers uit de top-10 van de wereld aangekondigd. Richard Krajicek: “We hanteren ook in 2026 weer het vaste idee om meerdere topspelers deel te laten nemen. Op die manier zijn er iedere dag mooie wedstrijden te zien. Met de nummer één, drie en zeven van de wereld hebben we nu al een mooi veld, zeker als je ook Tsitsipas en Griekspoor meerekent. We hebben meerdere favorieten voor de titel.”

Foto: Mischa Keemink

OVERIG NIEUWS [get_posts numberposts=10]
Avatar foto

DoorMischa Keemink

WaterwegSport.nl - info@waterwegsport.nl