ROTTERDAM – Op het Kralingse Woudenstein heeft zondag een wonder plaatsgevonden. Eredivisionist Excelsior stond op uit de dood en won met liefst 4-1 van NAC Breda. Alleen bleek de enige tegentreffer funest voor de Kralingers.
Het heenduel in de finale van de nacompetitie werd in Brabant afgelopen dinsdag nog met 6-2 verloren, maar in Rotterdam gaf de formatie van trainer Dijkhuizen van meet af aan thuis. De beginfase was nog aftastend van beide kanten, maar na de openingsgoal van Parrot in de 20ste minuut was er maar een ploeg dat echt voetbalde: Excelsior.
Doorpakken
De Kralingers zetten daarna continu aan en zagen de Bredase goalie Van de Merbel enkele keren goed ingrijpen. Alleen in de 35ste minuut was hij kansloos bij een ingeschoten pingel door Parrot. Via een eigen goal van Kemper werd de ruststand 3-0. Na de theepauze trok Excelsior al snel de stand helemaal gelijk: met het hoofd scoorde spits Parrot zijn derde, en Excelsiors vierde. Woudestein ontplofte en alles lag weer open in het sfeervolle Rotterdamse stadion.
De bezoekers rechtten enigszins de rug en zagen Haugen een eerste echte kans missen. Uiteindelijk zorgde Starink voor de 4-1, waarna NAC weer op promoveren stond. Daarna probeerde Parrott het een keer van afstand en met een kopbal, maar goalie Van de Merbel bleek tweemaal een sta-in-de-weg. Een inzet van Lamprou werd door Martina op vijf meter geblokt. Van Gassel redde tien minuten voor tijd nog op een inzet van NAC Breda.
In de slotfase vloeiden de krachten weg bij beide teams, maar de Kralingers vochten als leeuwen. Alleen mocht dit niet baten: NAC hield stand en mag zich definitief weer eredivisionist noemen. En Excelsior daalt af naar de KKD.
Foto: Mischa Keemink
- Excelsior periodekampioen ondanks nederlaag
- Quick Boys pakt titel op Het Kasteel: na 21 jaar weer beste amateurclub van Nederland
- Darren Achthoven versterkt aanvalslinie Hermes DVS
- Titelstrijd in Eerste Divisie: Unitas en DWS Strijden om Promotie in Beslissend Duel
- 1908:'Milambo dicht bij toptransfer naar Premier League'
- Jeff Stans verlengt bij Jong Sparta Rotterdam
- Ruim 30 bussen met Quick Boys-supporters naar Het Kasteel: titel op het spel, veld blijft verboden
- Van Schiedam naar de Super League: Chasity Grant maakt furore in Engeland
- Bart Jan Cullemborg zwaait na negen jaar af bij heren HCS
- Ronald van der Zalm strijdt met Meeuwenplaat om promotie: ‘Hebben alles weer in eigen hand’