Zwaluwen heeft vanmiddag een regelmatige overwinning geboekt door 1e klasser SHO met 4-0 te verslaan.
De ‘Vogels’ bereikte met deze zege de volgende ronde van de KNVB-Â districtsbeker.
Op een bijveld, en zonder onder anderen Stan Rook en O’Neal Maatsen in de basiself, had de thuisploeg in feite niet veel te vrezen van de in het Oranje gestoken Oud Beijerlanders. De ploeg van trainer Hans Maus -die dit seizoen aan z’n 3e periode bij SHO is begonnen- speelde overigens bij vlagen best aardig mee, maar kon aanvallend veelal geen vuist maken. Zwaluwen begon overigens vrij voortvarend en wist al vroeg in de wedstrijd het net te vinden; het was Pjotr de Jongste die een voorzet van Gerson Pisas met een boogje binnenknikte en zo SHO- goalie Niels Steehouwer kansloos liet.
Vervolgens leken de bezoekers zo rond het kwartier wat terug te kunnen doen, maar verder dan een serie hoekschoppen kwam men niet. Zwaluwen zag voor de thee het ‘houtwerk’ (1x lat, 1x paal) verder succes in de weg staan, terwijl aan de andere kant Zwaluwen- sluitpost Jari Puister een keer echt in actie diende te komen bij een vrije trap van zo’n 20 meter van Kevin Angel Queljo; Puister kweet zich prima van zijn taak. Op slag van rust wist Zwaluwen de marge dan toch nog te vergroten. Het was Etson Galong die succesvol was: 2-0.
Na de thee was het eigenlijk een gelopen koers, hoewel het best nog even duurde eer er weer van echt doelgevaar sprake was. SHO wilde wel, maar wist ook tijdens het 2e bedrijf amper voor doelgevaar te zorgen, terwijl de thuisploeg het ogenschijnlijk iets te makkelijk opnam. In de 58ste minuut werd het dan toch 3-0 toen Jazzy Adams een voorzet van De Jongste in een doelpunt omzette. In 85ste minuut bepaalde invaller Patrick Triep de eindstand op 4-0; het was deze keer Adams die de assist voor zijn rekening nam.
Door: Leo Kattestaart
Foto: Mischa Keemink
Foto: Mischa Keemink
OVERIG NIEUWS
- BREAKING: Loting Schiedams kampioenschap (DUOCAR CUP) 2025 bekend (VIDEO)
- Competitie-indeling seizoen 25/26: SVV, Deltasport, MSV'71 en DVO'32 strijden in 5D om promotie
- Competitie-indeling seizoen 25/26: Hermes DVS, PPSC en VDL Maassluis strijden in 4E om de prijzen
- Competitie-indeling seizoen 25/26: Waterweg spektakel in 3G
- Competitie-indeling seizoen 25/26: HVC’10, CION, VFC en nieuwkomer MVV’27 in Haagse poule
- 'CION en Deltasport raken hoofdveld kwijt aan nieuw zwembadplan gemeente Vlaardingen'
- MVV’27 in historische wedstrijd waardig onderuit tegen profs ADO Den Haag
- Excelsior strikt verdediger Stan Henderikx
- MVV'27 maakt zich op voor oefentreffen tegen ADO Den Haag
- Feyenoord ziet in Rigaux toekomstig technisch directeur