Zwaluwen heeft de goede resultaten van de voorbije weken geen goed vervolg kunnen geven; in eigen huis werd met 0-2 verloren van Capelle.
En eigenlijk was dat niet zozeer de verdienste van de bezoekers, want qua doelpogingen was de ploeg van trainer Henk de Zeeuw vaak dichter bij een treffer dan de nr. 2 van de 4e divisie. Maar als je zelf niet scoort….
Kansen, maar vooral mogelijkheden had Zwaluwen namelijk voldoende, en dan met name gedurende de 1e helft.
De lat en ook de prima keepende Marc van Splunter stonden echter succes in de weg. Daarbij moet ook gezegd worden dat ook wat meer zorgvuldigheid qua laatste passing wellicht tot (nog) meer gevaar had kunnen leiden; ook de talrijke hoekschoppen waren echter niet aan Zwaluwen besteed.
In de 4e minuut was Zwaluwen overigens al wel vrij dicht bij succes; een verre bal werd door Capelle- verdediger Jelle Pollemans fout beoordeeld waardoor Lester Pires plots vrij voor de (te snel) uitkomende Capelle- goalie Van Splunter kwam te staan. Pires zag zijn lob echter op de lat belanden. De rebound was vervolgens toch een prooi voor Van Splunter. Een aantal minuten later was ex- Zwaluwen- spits Adair Veiga Lopes aan de andere kant kansrijk, maar hij zag zijn inzet uiteindelijk ver voorlangs gaan. In feite was dit een van de weinige gevaarlijke wapenfeiten van Capelle.
Behoudens dan de enige bal tussen de palen, en dat feit viel te noteren in de 17e minuut; een mooi aangesneden hoekschop van Lars Bosscha werd door Jelle Pollemans keihard tegen de touwen gekopt.
Veel meer gevaar wist Capelle vervolgens dus niet te stichten. Zwaluwen daarentegen wel, maar het net werd niet gevonden.
In de 2e helft ging Zwaluwen met Pjotr de Jongste voor Lester Pires vanuit de thee direct op zoek naar de gelijkmaker, maar de eerste echte kans viel aan de andere zijde te noteren: een inzet van Dennis van der Heijden scheerde echter rakelings over de deklat. Dat was het vervolgens wel zo’n beetje voor de bezoekers, want het was vooral Zwaluwen dat de jacht op een doelpunt voortzette. Het claimde in korte tijd tweemaal om een ‘pingel’, maar evenzoveel keer wuifde de overigens goed leidende scheidsrechter Youri Kuipers het appel weg.
In de extra tijd was het Ryan Purvis die een van de spaarzame mogelijkheden wist te verzilveren en Capelle dus in veilige haven schoot: 0-2.
Door: Leo Kattestaart
Het laatste nieuws:
[get_posts numberposts=10]



