Hermes-DVS is sinds zaterdag de nieuwe koploper in de Topklasse cricketcompetitie, na een overtuigende overwinning op mede-koploper Kampong. Ondanks het ontbreken van internationals Edwards en O’Dowd, werd Kampong vooraf door kenners als favoriet bestempeld. Toch wist Hermes-DVS met sterk spel de winst veilig te stellen en daarmee hun ongeslagen status in de Topklasse te behouden.
Kampong zet sterke openingsscore neer
Na het winnen van de toss koos Kampong ervoor om als eerste te batten. De ploeg uit Utrecht, die in eerdere wedstrijden regelmatig de grens van 300 runs passeerde, begon opnieuw voortvarend. De Australische batsman Lane Berry hield de innings bij elkaar met een indrukwekkende 119 runs. Pas in de 42e over werd hij uitgeschakeld door de zuinige bowler Sahil Kothari (2 wickets voor 21 runs in 8 overs), die hem na twee gemiste kansen alsnog wist te vangen.
Vanaf dat moment verloor Kampong snel terrein. De laatste drie batsmen voegden slechts 2 runs toe aan het totaal, dat uitkwam op 226 runs in 45 overs. Hikmat Jabarkhail was verantwoordelijk voor deze cruciale eindsprint met 3 wickets voor 30 runs in 8.5 overs. Andere belangrijke bowlers waren Ralph Elenbaas (1/37/5), Roy Numair (2/38/10) en Sebastiaan Braat (2/47/7).
Hermes-DVS bat moeiteloos naar overwinning
De opening van Hermes-DVS was dominant. Openers Daniel Doyle en Ashley Ostling namen vanaf het begin het initiatief. Doyle, die eenmaal een vangbal overleefde, sloeg 72 runs bij elkaar voordat hij in de 19e over werd gevangen bij een stand van 125.
Asad Zulfiqar (44 not out) en Ostling (92 not out) brachten vervolgens zonder moeite de resterende 102 runs binnen. Ostling speelde een foutloze innings en sloot de wedstrijd in de 40e over af met een prachtige vier, waarmee hij Hermes-DVS naar de overwinning leidde.
Hermes-DVS blijft ongeslagen in Topklasse
Met deze klinkende zege op Kampong is Hermes-DVS nu de enige ongeslagen ploeg in de Topklasse cricketcompetitie. Volgende week wacht een spannende uitwedstrijd tegen VOC.
Foto: Hermes DVS
- CWO versterkt zich met tweevoudig landskampioen
- Nederlaag voor korfballers Nexus tegen kampioenskandidaat
- Hockeydames Schiedam boeken overtuigende zege; groeibriljant Fien Scholtes trefzeker (VIDEO)
- Haroun Boutaybi nieuwe versterking voor Hermes DVS
- CK Maassluis wint een punt in Den Haag
- Cricket: Hermes-DVS Pakt Koppositie in Topklasse met Knappe Zege op Kampong
- Kethel Spaland heeft staf zo goed als rond voor 2025-2026
- ‘Van Persie is fan van hem, dus ik geloof niet dat hij moet vrezen’
- Eerste maanden onder Robin van Persie: ‘Het kan alleen maar een betere trainer worden’
- Stengs: ‘De trainer heeft gezegd dat we in de eerste helft een goede wedstrijd hebben gespeeld’