Vanavond speelt Feyenoord haar laatste thuiswedstrijd van het seizoen, tegen RKC Waalwijk. Voor supportersvereniging FSV De Feijenoorder is deze avond vooral een gelegenheid om te herdenken en te eren. Met twee grote sfeeracties wordt er stilgestaan bij het bombardement op Rotterdam van 14 mei 1940 en eert het Legioen stadionspeaker Peter Houtman.

“We gaan één van de allermooiste acties neerzetten die we ooit hebben gedaan”, vertelt Carli Klijn van FSV De Feijenoorder in gesprek met ESPN. Samen met tientallen vrijwilligers is er maandenlang gewerkt aan de voorbereidingen. “Het is een gigantische operatie. Het meest bizarre is; voor hoelang? Voor een paar minuten en dan is het weer klaar. Maar uiteindelijk gaan de beelden wel heel de wereld over en heb je toch weer iets om trots op te zijn”, vult mede-organisator Jeroen Ibelings aan.

De sfeeractie tijdens de opkomst van de spelers is volledig gewijd aan de herdenking van het bombardement op Rotterdam, dat precies 85 jaar geleden plaatsvond. Op de Gerard Meijer-tribune wordt een indrukwekkend doek getoond dat symbool staat voor het verdriet en de wederopbouw van de stad. “Het is de geschiedenis van de stad”, aldus Klijn. “Je merkt aan alles om je heen wat voor impact de oorlog op mensen heeft gemaakt. We gaan er iets heel moois van maken, zodat mensen het niet vergeten.”

“Woensdag wordt er 5100 vierkante meter stof gebruikt. Misschien nog wat meer. Qua spuitbussen mag dat keer twee. We hebben nu twee dagen tachtig man die in het stadion bezig zijn”, aldus Ibelings. De spanning is voelbaar bij de vrijwilligers van de supportersvereniging: “Je bent zenuwachtiger voor de sfeeractie dan voor de wedstrijd.”

Na de wedstrijd vindt er een tweede sfeeractie plaats, deze keer op de Olympiatribune, ter ere van Peter Houtman. Tijdens zijn ereronde worden doeken getoond op de eerste en tweede ring van de tribune. Supporters worden gevraagd om deze doeken vast te houden vanaf rij 10, ondanks mogelijk zichtverlies, zodat Houtman op een passende manier geëerd kan worden.

Door