M.S.V.’71 vond afgelopen zaterdag het juiste antwoord op het teleurstellende resultaat van vorige week thuis tegen DVO’32. In Rotterdam Zuid werd BZC Zuiderpark op alle fronten afgetroefd. De teller bleef uiteindelijk steken bij 0-4. Maar de uitslag had eigenlijk veel hoger kunnen en moeten zijn deze middag.
M.S.V.’71 trainer Jan van der Sar begon met hetzelfde elftal als vorige week. “Ik wilde die gasten de mogelijkheid geven om zich te herstellen van het matige optreden vorige week”. En zijn ploeg had dat heel goed begrepen. Want binnen de minuut had aanvoerder Jack van der Vlugt de 0-1 al achter de verbouwereerde doelman Quirion geschoten. De matige grensrechter Giovanni de Wit vlagde volkomen ten onrechte voor buitenspel van Rody van Baalen, die knap weg was gestuurd door Chris Grootscolten. De voorzet op maat van de vleugelspits werd door de M.S.V.’71 aanvoerder simpel binnen gewerkt. Scheidsrechter Sebastiaan Gerritse negeerde terecht het vlagsignaal en keurde de treffer goed. (0-1).
Een fijne opsteker voor de bezoekers uit Maassluis, die ook na de snelle openingstreffer de wedstrijd stevig in handen hadden. De prima spelende Marwan el Massoudi zette de lijnen uit en de bezoekers kwamen er nauwelijks aan te pas. Twee keer werden zij wel bijna gevaarlijk na slordigheden van Chris Grootscholten. Maar de eerste keer herstelde de centrale verdediger zijn fout zelf. En de tweede keer was Julius Rosa matig in de afwerking. Daardoor werd de gelijkmaker voorkomen.
Hamstring blessure Jack van der Vlugt
Daarna was het wachten op een verdubbeling van de voorsprong voor M.S.V.’71. Rody van Baalen trof de paal. En toen hij wel raak schoot gooide grensrechter de Wit roet in het eten door voor onterecht buitenspel te vlaggen. Deze keer ging scheidsrechter Gerritse daar wel in mee. In de tussentijd was Jerrel Lamsberg in de ploeg gekomen voor aanvoerder Jack van der Vlugt, die met een hamstringblessure naar de kant moest.
Nadat M.S.V.’71 een paar grote mogelijkheden had laten liggen was het Rody van Baalen, die zijn ploeg met een 0-2 voorsprong kon gaan laten rusten.
De thuisploeg had in de rust maatregelen genomen om het gevaar Rody van Baalen in te dammen. De goed spelende linkerverdediger Ivan Willems verhuisde naar de andere kant om een beter weerwoord te bieden tegen de rappe M.S.V.’71 buitenspeler dan de in de kleedkamer achtergebleven Deshawn Eugenia.
M.S.V.’71 slordig in afwerking
In het eerste kwartier na de pauze had M.S.V.’71 veel grote mogelijkheden om de voorsprong verder uit te bouwen. Maar de hardwerkende spits Jerrel Lamsberg was ongelukkig in de afronding en ook Arno van Zweden en Rogier Pon waren slordig in de afwerking en bleef de 0-2 voorlopig op het bord.
Na een kleine 20 minuten leken de bezoekers verder te gaan met het missen van 2 opgelegde kansen. Maar daar dacht Rogier Pon toch anders over. Want in 3e instantie schoot de Maassluise middenvelder alsnog loepzuiver raak. (0-3).
Omdat de eerder weggestuurde BZC Zuiderpark trainer Marc de Wit maar niet ophield met het veelvuldige luidruchtig commentaar leveren op de leiding, laste scheidsrechter Gerritsen een afkoelingsperiode in. Daarbij gaf de leidsman aan dat nog één opmerking van de Wit aan zijn adres de wedstrijd definitief gestaakt zou worden.
Zover kwam het niet. Een van de weinige wapenfeiten in het restant van het duel kwam op naam van uitblinker Marwan el Massoudi, die vlak voor tijd op aangeven van Arno van Zweden de 0-4 eindstand bepaalde.
Daarmee deed M.S.V.’71 wat het moest doen deze middag en nam volkomen verdiend de eerste 3 punten van het seizoen mee naar Maassluis. Een extra pluspunten was dat de formatie van trainer Jan van der Sar ook met een clean sheet van het veld stapte.
Voor M.S.V.’71 kwamen de volgende spelers in het veld:
Nino van Leeuwen, Ricardo de Jager, Chris Grootscholten (75 Kevin van Zandvliet), Dennis Veldkamp, Niels Koogje, Rogier Pon (65 Jasper Koogje), Arno van Zweden, Marwan Massoudi, Rody van Baalen (75 Christian van der Pol), Jack van der Vlugt (35 Jerrel Lamsberg) , Houdayfa el Hadioui (75 ILkay Mermer)
Foto: MSV 71







