Vooraf zag de dag er nog zo mooi uit. CVV Zwervers zou toch niet bij machte zijn om het kampioensfeest van FC Binnenmaas bruut te verstoren? Zolang dat in Maasdam niet gebeurde, was er in Schiebroek geen vuiltje aan de lucht. Maar om niet afhankelijk te zijn van tussenstanden op andere velden, was winnen van VV Brielle natuurlijk de beste oplossing. Tot een kwartier voor tijd leek dat ook te gaan gebeuren. Sterker nog, gezien de tussenstanden lonkte zelfs een stijging naar de 8ste plaats. In het laatste kwartier kantelde echter alles. Eerst viel de 1-1, daarna kreeg Nabil Saddik zijn tweede gele kaart, terwijl hij bij zijn eerste gele kaart niet eens een overtreding leek te begaan. Vervolgens sloeg VV Brielle vlak voor tijd tweemaal toe: 1-2 en 1-3. Tot overmaat van ramp kwam daarna ook nog het bericht uit Maasdam dat CVV Zwervers FC Binnenmaas met 0-3 van de mat had gespeeld.
Neptunus-Schiebroek begon fel aan de wedstrijd. Uit een corner probeerde Dychairo Deekman de score te openen met een omhaal, maar zijn inzet werd geblokt. In de rebound schoot Mahdere Tesfey naast. Na twaalf minuten was het wel raak. Vanaf de linkerkant maakte Mahdere Tesfey een geweldige actie, waarbij hij Koen Botterhuis in de luren legde. Zijn afgemeten voorzet kwam terecht op het hoofd van Marchiano Deekman, die slim achter Anthony Piqué opdook en de 1-0 binnenkopte. Pas na ruim een half uur zorgde Brielle voor het eerste echte gevaar. Enver Bezemer schoot naast en kort daarna gaf Reilly Bakboord voor op Julian van Benthem, die naliet de bal binnen te tikken. Ook een diagonale pass van Enver Bezemer op Reilly Bakboord leverde gevaar op, maar Reilly Bakboord stuitte op Natoe da Graca dos Santos. Vlak voor rust kreeg Nabil Saddik volgens arbiter Fadil Belahcen geel na een overtreding, al was de vraag of hij zijn tegenstander überhaupt raakte. Die gele kaart zou later in de wedstrijd bepalend blijken.
Na rust nam VV Brielle steeds meer het initiatief. Reilly Bakboord werd goed aangespeeld en leek een grote kans te krijgen, maar Fabio Rodriques Monteiro zat er alert tussen. Even later werd een indraaiende corner van Fabian Boekholt door Machiel Lourens van de lijn gekopt. Een listig balletje van Kevin van la Parra op Wouter de Ronde werd vervolgens doorzien door Natoe da Graca dos Santos. De Keienbijters bleven aandringen. Natoe da Graca dos Santos tastte mis bij een voorzet van Desailly Sousa, waarna de bal voor de voeten van Kevin van la Parra kwam. Hij schoot echter wild over. De gelijkmaker viel een kwartier voor tijd alsnog toen Reilly Bakboord Kevin van la Parra in de diepte aanspeelde. Kevin gaf voor op Enver Bezemer, die net iets sneller was dan Nabil Saddik en de 1-1 binnenschoot. De Drietanders probeerden direct te antwoorden via Mahdere Tesfey, die Dychairo Deekman de diepte in stuurde, maar doelman Stein van de Polder was een fractie eerder bij de bal. Vrij snel erna kopte aan de andere kant Reilly Bakboord op aangeven van Fabian Boekholt over en doorzag Natoe da Graca dos Santos scherp een steekpass van Daan Langendoen op Fabian Boekholt. Bij de volgende Brielse aanval hield Nabil Saddik het shirt van Wouter de Ronde vast. Hoewel er nog een kans ontstond voor Enver Bezemer, gaf arbiter Fadil Belahcen geen voordeel en kreeg Nabil Saddik zijn tweede gele kaart. In de slotfase sloeg VV Brielle alsnog toe. Een flitsende aanval begon bij Fabian Boekholt en via Reilly Bakboord kwam de bal voor de voeten van Enver Bezemer, die de 1-2 binnenschoot. Die treffer was hard nodig voor de Briellenaren om de play-offs voor promotie veilig te stellen. Een minuut later was de zege beklonken: Desailly Sousa speelde invaller Teun Passenier keurig op tijd in de diepte aan en die rondde koelbloedig af: 1-3. Vlak voor het eindsignaal volgde nog een laatste schot op doel van Enver Bezemer, maar aan de stand veranderde niets meer.
Nu de competitie erop zit, kunnen we de balans opmaken. Het begin en het einde waren goed, maar in de wintermaanden hebben de Neptunianen het laten liggen. De eerste acht wedstrijden leverden elf punten op, de volgende acht duels slechts twee en de laatste acht partijen liefst dertien. Lange tijd leken dat er zelfs zestien te worden. Juist het gevoel van de laatste weken was goed. We genoten van de ruime zeges op CVV Zwervers en VVGZ. Van directe concurrenten GSC/ODS en Alexandria’66 werd gewonnen. Titelkandidaat FC Binnenmaas werd op 1-1 gehouden en tegen de andere titelkandidaat VV Brielle bood Neptunus-Schiebroek tot aan de rode kaart goede weerstand. Bij VV De Zwerver had een gelijkspel de krachtsverhoudingen beter weergegeven. Alleen VV Hellevoetsluis was in staat om vrij simpel van de ploeg van Ton Rekelhof en Nick Erkelens te winnen. Ondanks de goede reeks en de stijgende lijn in de prestaties wachten nu toch de play-offs. Het lijfsbehoud begint dinsdagavond 2 juni in Delft bij SV Wippolder. Een uitgebreide voorbeschouwing volgt binnenkort op onze website.
Wedstrijd- en videoverslag van Martijn Domburg




