SCHIEDAM – De korfballers van Nexus staan op de drempel van een unieke prestatie. De ploeg van coach Erik Speijer, bezig aan zijn eerste seizoen in Schiedam, speelt zaterdag in De Lier een promotiewedstrijd tegen Dijkvogels. Bij een overwinning zal Nexus voor het eerst in de clubhistorie tweedeklasser zijn.
,,We kennen de kracht van Dijkvogels, want in de zaal speelden we tegen hen,” herinnert coach Erik Speijer zich. ,,Daar hebben we ze knap op een gelijkspel weten te houden. Het is een moeilijke tegenstander, maar niets is onmogelijk.”
Nexus plaatste zich voor de promotiewedstrijd door een zege op Ventura Sport. ,,We zijn als club en als team gegroeid dit seizoen. Er staat een eenheid die met de week beter gaat korfballen,” vindt de oefenmeester. ,,Ik ga er dan ook vanuit dat wij nu volle bak zullen gaan. We hebben onszelf overwerk verschaft, maar nu je zo dichtbij bent, dan moet je er vol voor gaan.” Ook aanvoerder Kim Majoor onderstreept de woorden. ,,Wij zijn wel klaar voor promotie, want we hebben stappen gemaakt. En de beste moet nog komen, want we gaan er vol voor.” En daarna? ,,Dan gaan we een feestje bouwen,” lacht het duo.
- Danny Koevermans fluit finale Schiedams kampioenschap op 23 augustus bij HBSS
- “Geen vrijblijvende oefenpotjes” – Paul van Loenen (Kethel Spaland) kijkt uit naar Schiedams titelstrijd 21 en 23 augustus bij HBSS
- Eerste trainer in tweede divisie al op non-actief
- Carranza mag vertrekken bij Feyenoord: ‘Gewogen en te licht bevonden’
- FC ’s-Gravenzande bouwt verder aan de toekomst: Sil van Ooijen verlengt tot 2028.
- 21 en 23 augustus: Schiedams voetbalkampioenschap 2025: strijd om de eer barst los bij HBSS
- Sparta in besloten oefenduel voorbij Telstar
- Cricketers Hermes-DVS genieten van de Daniel Doyle show
- Oefencampagne Neptunus-Schiebroek gestart met twee gelijkespelen
- Sparta haalt Mitchell van Bergen terug naar Rotterdam