Zondagmiddag begint Sparta Rotterdam aan de tweede seizoenshelft van de VriendenLoterij Eredivisie. Op Het Kasteel ontvangt de ploeg van Maurice Steijn om 16.45 uur Heracles Almelo. Het duel is extra bijzonder, want het is de 2.000e Eredivisiewedstrijd in de clubgeschiedenis van Sparta.
In de eerste 1.999 duels boekte Sparta onder meer 1.248 overwinningen en 2.640 punten, goed voor de vijfde plek op de eeuwige ranglijst. De club scoorde 2.964 keer. Pim Doesburg speelde de meeste wedstrijden (471) en Ronald Lengkeek is topscorer met 102 goals. Denis Neville was met 234 duels de langstzittende trainer. De eerste Eredivisiewedstrijd dateert uit 1956, terwijl de grootste thuiszege een 8-1 tegen NOAD was in 1958.
Sportief ging Sparta met een goed gevoel de winterstop in, na een ruime bekerzege op Willem II en een 0-1 winst bij FC Volendam. Toch was de eerste seizoenshelft wisselvallig, met knappe uitzeges tegenover zware nederlagen. De rood-witten eindigden als tiende met 23 punten.
Heracles staat er minder goed voor en bezet de 17e plaats. Na een slechte start en trainerswissel wist de ploeg zich deels te herpakken, maar ging met twee nederlagen de winterstop in. De laatste thuiszege van Sparta op Heracles dateert uit 2017.
Bij Heracles spelen Mario Engels en Djevencio van der Kust met een Sparta-verleden. Steijn mist zondag de geschorste Shurandy Sambo; Vito van Crooij is wel inzetbaar.
Foto: Mischa Keemink







