ROTTERDAM – Sparta Rotterdam heeft zondag een onnodig pijnlijke nederlaag geleden tegen Ajax. Ondanks een sterke tweede helft verloren de Rotterdammers op Het Kasteel met 1-2. Doelman Marc-André ter Stegen voorkwam met meerdere reddingen dat Sparta alsnog een punt overhield aan het duel.
Ajax kwam na ruim twintig minuten op voorsprong via Abdallah Ouazane, maar Sparta herstelde het evenwicht dankzij een kopbal van Jens Toornstra. De middenvelder luisterde daarmee zijn 500ste Eredivisiewedstrijd op met een doelpunt. Vlak voor rust zette Tolu Arokodare de Amsterdammers opnieuw op voorsprong.

Na de pauze kreeg Sparta volop mogelijkheden op de gelijkmaker. Milan Zonneveld, Lushendry Martes en invaller Casper Terho slaagden er echter niet in Ter Stegen te passeren. Zo bleef Sparta ondanks een reeks grote kansen met lege handen achter. In de Eredivisie blijft Sparta zodoende op de veertiende plek staan.
Foto: Mischa Keemink







