Op zondag 26 april speelde de honkballers van Schiedam de thuiswedstrijd tegen het nog ongeslagen Gryphons uit Rosmalen. In het zonnige Schiedam werd het een spannend duel, die alle kanten op ging.
In de eerste inning nam Schiedam meteen een 3-1 voorsprong. Jim van Tol opende de inning met een honkslag, waarna Lucas Wols op het honk kwam door een vrije loop. Beau van Straten sloeg vervolgens beide mannen binnen met een twee honkslag en kwam zelf tot scoren door een opofferingsslag van Lars Bol. In de tweede inning hield debuterende werper Joshua Seithen de slagploeg van Gryphons goed tegen, mede dankzij een mooi dubbelspel. Schiedam liep een puntje uit door wat fouten bij de tegenstander. Gryphons kwam in inning 3 terug in de wedstrijd door 3 punten te scoren. In inning 4 kwamen beide ploegen niet tot scoren. Eind 4, 4-4.
Inning 5 begon met 5 punten voor Gryphons, waarna Schiedam gelijk liet zien niet te schrikken van een grote achterstand. Waar de slagbeurt begon met twee snelle uitjes, wist Schiedam erna ook 5 keer te scoren. Honkslagen van Youri Bol en Shaquil Mathilda en 4 vrije lopen zorgde voor de punten. In inning 6 liep Schiedam voor het eerst tegen een achterstand aan door twee punten tegen te krijgen en zelf niet te scoren. In inning 7 en 8 scoorde beide ploegen niet en ging Schiedam de laatste inning in met een achterstand. Eind 8, 9-11.
Inning 9 werd een spektakel. Gryphons wist met 2 uit nog 4 extra punten op het bord te zetten en kon de overwinning al ruiken. Maar zoals eerder gezegd, schrikt Schiedam niet van een achterstand. Na een snelle eerste nul kreeg Schiedam ineens de goed gooiende Gryphons werper door. Een 4 wijd voor Jim van Tol en een twee honkslag van Lucas Wols bracht het tweede en derde honk bezet. Een honkslag van Mack Meijers bracht Jim over de thuisplaat. Beau van Straten bracht de spanning in de wedstrijd terug met een keiharde homerun die drie punten liet scoren, 13-15. Het geloof was terug, zeker nadat Schiedam de honken vol kreeg door een vrije loop, een veldfout en een honkslag van Lars Bol. Met nog steeds maar 1 uit, sloeg Pascal Plugge twee punten binnen met een twee honkslag en trok Schiedam de stand gelijk. Een verre opofferingsslag van Braydan Donata bracht vervolgens Lars over de thuisplaat en zorgde voor de winst! Eindstand, 16-15.
Een mooi honkbal gevecht die spannend bleef tot het einde. De winst van Schiedam zorgt er mede voor dat er nu 5 ploegen bovenaan staan die elk 3 van de 4 wedstrijden hebben gewonnen. Een mooie en spannende competitie waar veel teams niet onder doen voor elkaar. Aankomende zondag wacht het gepromoveerde Alphians, die ook op drie winstpartijen staan. Om 14:00 wordt in Alphen aan den Rijn de eerste bal gegooid.
Beste slagmensen:
2 uit 4 Jim van Tol
2 uit 6 Beau van Straten (Hr + 5 RBI)
Foto: Cees van Tol







