Shaqueel van Persie werkt bij Feyenoord gericht aan zijn weg naar volledige wedstrijdfitheid. De aanvaller kwam maandag 45 minuten in actie en heeft samen met Giovanni van Bronckhorst en de medische staf een programma opgesteld om zijn belastbaarheid verder op te bouwen. Het uiteindelijke doel is om weer negentig minuten te kunnen spelen en vervolgens ook in de competitie steeds meer minuten te maken.

De aandacht rondom Van Persie neemt ondertussen toe, maar daar lijkt de jonge aanvaller weinig problemen mee te hebben. ”Ik kan er wel goed mee omgaan. Interviews vind ik wel leuk om te doen, daar heb ik geen moeite mee”, vertelt Van Persie in gesprek met ESPN. ”Het liefst praat ik over voetbal. Als ik een interview doe, gaat het vaak om mij.”

Ook fysiek merkt Van Persie dat hij steeds verder komt. Samen met de technische en medische staf wordt nauwkeurig bekeken welke belasting op dit moment verantwoord is. ”Ik ben nu goed op weg. Maandag heb ik 45 minuten gemaakt. Met de medische staf en de trainer maken we goede afspraken. We zijn er veel mee bezig, dus het gaat goed. Samen met Van Bronckhorst hebben we het over mijn fitheid en wat het ideale programma voor de toekomst is. Het is aan de trainer hoeveel minuten hij geeft en dan is het mijn job om me te laten zien.”

Dat hij nog niet direct volledige wedstrijden kan spelen, vraagt soms om geduld. Van Persie houdt echter vertrouwen in het traject dat hij samen met Van Bronckhorst heeft uitgestippeld. ”Het is lastig natuurlijk, maar ik weet wat ik kan en de trainer ook. Ik blijf mijn ding doen. Ik heb vertrouwen in Gio dat we samen goede stappen kunnen maken. Dat ik maandag 45 minuten kon spelen helpt. Het is goed gegaan en ik heb stappen gemaakt. Hopelijk kan ik dat nu doorzetten in de competitie.”

De samenwerking met de trainer verloopt volgens Van Persie uitstekend. ”Onder Gio is het leuk, ik ken hem ook al heel lang. We werken goed samen en de communicatie is ook altijd goed. Als het zo blijft doorgaan, wordt het een mooi seizoen. Mijn doel is om negentig minuten fit te worden. Dan weet ik zeker dat het goed komt. Ik heb goede mensen om me heen, dat gaat helemaal goed komen.

Ook over zijn positie op het veld maakt Van Persie zich voorlopig niet druk. Hij ziet zichzelf in eerste instantie als spits, maar staat ervoor open om op andere aanvallende posities te worden ingezet. Is linksbuiten een optie? ”Het kan! Mij maakt het niet zoveel uit waar ik speel, of het spits, rechtsbuiten of tien is. Het liefst wil ik spelen. Rechts of links kan ik ook goals maken. Ik ben een spits, maar waar ik ook word neergezet: ik moet gewoon goals maken. Ik heb vertrouwen in mezelf en weet wat ik kan.”

Met Feyenoord heeft Van Persie bovendien hoge verwachtingen voor het komende seizoen. ”Ja, Feyenoord is een titelkandidaat. De laatste paar jaar zijn we dat, we doen het goed. Met het team dat we nu hebben, kan het lukken. Naar de Champions League ben ik benieuwd. Ik heb het meegemaakt vanaf de tribune. Ik kijk ernaar uit om tegen mooie teams te spelen en hoop dat de loting een beetje meezit.”

Een eventuele keuze voor een nationale ploeg speelt voor Van Persie voorlopig nog geen grote rol. Zijn prioriteit ligt volledig bij fit worden en minuten maken voor Feyenoord. ”Nee! Ik ben er niet zoveel mee bezig. De keuze maak ik als ik hem moet maken of als de tijd komt. Nu ben ik bij Feyenoord, wil ik zo fit mogelijk worden en ben ik nog niet negentig minuten inzetbaar. Als het op mijn pad komt, ga ik een keuze maken. Nu moet ik zorgen dat ik fit blijf.”

OVERIG NIEUWS [get_posts numberposts=10]