Maassluis – De softbalsters van Schiedam hebben na hun winst vorige week op Euro Stars niet opnieuw voor een verrassing kunnen zorgen. Tegen het jonge team van Gophers verloren de Schiedammers gisteravond in 7 innings met 8-5.
In Maassluis kwam Gophers in de 1e inning door een homerun al direct op een 2-0 voorsprong. Daphne Möring, op het honk gekomen met een hit, scoorde in de 2e inning voor Schiedam tegen. In de gelijkmakende slagbeurt van Gophers vielen snel 2 nullen, en waren er volop kansen de inning ongeschonden uit te komen. Door een foutje en een aantal hits op rij en wederom een homerun liep Gophers alsnog uit naar een riante voorsprong van 8-1.
Echter, in de rest van de wedstrijd konden de softbalsters uit Maassluis aan slag geen vuist meer maken. De wederom prima gooiende pitcher Maaike Jansen werd na 4 innings vervangen door Sandy Barto. Zij stond in de overige innings slechts twee honkloopsters toe.
Naarmate de wedstrijd vorderde kroop Schiedam langzaam wat dichterbij. In de 3e inning scoorde eerst Savannah Cloudt op een honkslag van Mireille van den Oord, en even later kwam ook zij over de thuisplaat op een double van Monique Zagwijn. In de 5e inning scoorde Irene Korpel het 4e punt. Het laatste Schiedamse punt werd in de 7e inning gescoord door Sandy Barto.
Ondanks het verlies blijft Schiedam hoopvol. “Helaas moesten we in deze wedstrijd de slagkracht van Michella Harte, Shannon de Groot en Brigitte Zagwijn missen. En dat scheelt aardig wat puntjes”, aldus hoofdcoach Will Oosterveer.
Komende vrijdag speelt het softbalteam van Schiedam in Delft tegen Blue Birds, waarna de serie vóór de vakantiestop op zaterdag 15 juli a.s. wordt afgesloten met een thuiswedstrijd tegen Saints, aanvang 15.30 uur.




