SCHIEDAM – Voor de laatste veldwedstrijd van de eerste helft van het veldseizoen, reisde Nexus af naar DSO in Klundert. Voor beide ploegen waren de punten van belang om in de middenmoot mee te draaien. Nexus legde de eerste 10 minuten de fundering voor de overwinning. Noah Poppelier scoorde direct twee vrije ballen in de eerste 5 minuten. Door een afstandsschot van Lisa Stouten en een doorloper van Wilfred Koppe wist Nexus een voorsprong op te bouwen van 0-4. Nexus zette dit goede spel voort en wist de voorsprong uit te breiden naar een stand van 1-6.
Daarna viel Nexus wat terug en kon DSO terug komen in de wedstrijd. Maar na rust herstelde Nexus het initiatief. Ondanks het klasseverschil wist Nexus de wedstrijd nog niet volledig op slot te gooien. Echter was Nexus vastberaden de voorsprong niet meer uit handen te geven. Door onder andere twee afstandsschoten van Nick Pak wist Nexus deze voorsprong veilig te houden. Het laatste kwartier was Nexus zeker van een overwinning en wisten beide ploegen nog een paar doelpunten te maken: 9-13.
Nexus eindigt na de eerste helft veld met 5 punten op de vijfde plaats. En laat drie ploegen onder zich. In de zaal zal Nexus in de derde klasse hard zijn best moeten doen om mee te doen in de top 3. ,,We eindigen uiteindelijk met een goed gevoel en dat nemen we mee naar binnen,” zei Speijer na afloop. Over twee weken start Nexus de voorbereiding officieel met de deelname aan de Waterwegsport.nl Korfbal Challenge in Rhoon waar geoefend wordt tegen eersteklasser Vitesse, tweedeklasser SC Twist en vierdeklasser Thor.
(foto Nancy de Ridder)
Overige resultaten:
2G: ODO – RWA 16-17 (11-9)
2G: Maassluis – Viking 18-18 (7-7)
2I: Twist – Korbatjo 18-11 (9-4)
- Nipte nederlaag voor Korfballers Maassluis
- Eerste winst voor korfballers Nexus een feit
- HCS Dames knokken zich naar gelijkspel tegen AthenA
- Sterk SVV houdt DVV Delft onder zich
- Goudhaantje Ueda helpt koploper Feyenoord voorbij FC Groningen
- Sterk DVO'32 toch onderuit tegen Swift Boys
- Supersub Sula doet Excelsior Maassluis de das om
- Nederlands Koninkrijksteam pakt in Rotterdam de Europese titel
- CION in doelpuntrijk duel langs Oliveo
- Siegersma helpt VFC aan knappe uitzege zege