Op een zachte herfstdag, die begon met regen maar opklaarde richting de aftrap, trad VDL aan tegen Rijnmond Hoogvliet Sport. Ondanks de natte omstandigheden kon er op gras worden gespeeld, al waren de zijkanten van het veld glad en lastig bespeelbaar. Dat weerhield VDL er niet van om een sterke wedstrijd neer te zetten en met een overtuigende 1-4 overwinning terug te keren naar Maassluis.
VDL wilde de goede lijn van de afgelopen weken doortrekken en in het spoor blijven van koploper LMO. De ploeg van trainer Jim van der Jagt schoot uit de startblokken en liet er geen gras over groeien. Al in de 2e minuut combineerde VDL zich prachtig door de defensie heen: rechtsback Maik Rol vond met een slimme pass Kees Ketting, die niet voor eigen succes ging maar breed legde op Tygo Suisse, die beheerst afrondde: 0-1.
VDL hield het gaspedaal ingedrukt en de 0-2 hing al snel in de lucht. In de 25e minuut was het raak. Na een scrimmage in de zestien was Dennis van Rijn alert en schoot hij de bal in de verre hoek. RHS kon daar bijzonder weinig tegenover zetten en beperkte zich tot wat schoten van afstand en een paar corners.
Het mooiste doelpunt viel tien minuten later. Reinder van Heijningen verschalkte de uitkomende keeper met een subtiel en schitterend lobje: 0-3. Hoewel RHS meteen daarna in de 37e minuut terugsloeg na miscommunicatie in de VDL-defensie (1-3), was het VDL dat vlak voor rust opnieuw toesloeg. Een te korte terugspeelbal werd onderschept door Dennis van Rijn, die beheerst de keeper omspeelde en zijn tweede van de middag maakte: 1-4. De wedstrijd was bij rust al beslist.
RHS probeerde het tij te keren en schakelde na rust over naar drie verdedigers achterin. Het veranderde weinig aan het spelbeeld, de enige grote kans van RHS was een bal op de paal uit een schot dat meer weghad van een voorzet. VDL hield eenvoudig stand en kreeg zelfs kansen om verder uit te lopen dankzij de extra ruimte. Jochem Gregorowitsch zag een schot geblokt worden, Tijn Noordzij raakte de paal en Senna Pennings schoot vanaf 30 meter rakelings naast op een leeg doel.
VDL liet opnieuw zien over een uitgebalanceerde selectie te beschikken, met een sterke mix van ervaring en jong talent. Een uitblinker die dit keer in het zonnetje werd gezet, was Matthijs Jansen. Op zijn 29e verjaardag heerste hij op het middenveld, was hij zowel verdedigend als in de opbouw van enorme waarde en werd hij terecht uitgeroepen tot Man of the Match.
Met deze overtuigende overwinning blijft VDL uitstekend meedraaien in de top van de ranglijst. De ploeg kan met vertrouwen richting de komende week, waarin eerst een oefenwedstrijd tegen HVC’10 in Hoek van Holland op het programma staat, gevolgd door het thuisduel voor de competitie met IJVV De Zwervers aankomende zaterdag.
Foto: Mischa Keemink






